Постојат многу истражување на тема привлечноста помеѓу жените и мажите, поточно квалитети и атрибути што ги прават жените привлечни за мажите. Your Tango ...
сите 5 | | | веќе видена

Хајди Клум (46) откри дека нема проблем со исхраната, бидејќи во моделингот научила дисциплинирано да се храни со диети кои ги држела со години. Кралицата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Иако има само дваесет години, неговиот досегашен живот беше исполнет со турбуленции! Синот на светски познатата манекенка Синди Крафорд, Присли Гербер (20) ...
сите 8 | | | веќе видена

Телото манифестира непријатна склоност да отекува. На медицински јазик тоа се нарекува едем и зад него можат да стојат различни причини. Уште поважно во ...
| | веќе видена

Пејачката Ивона Јовановиќ од Куманово изнервирана од однесувањето на нејзините сограѓани преку својот Фејсбук профил им се обрати на сограѓаните, кои како што ...
| | веќе видена

Кога веќе не може заедно да музицираат во училиште, учениците од средното ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ тоа го прават на поинаков начин.Предводени од диригентот ...
сите 4 | | | веќе видена

Фенг шуи филозофијата за уредување на домот одамна е многу популарна, се повеќе луѓе веруваат во енергијата која владее со куќата и убедени се дека таа многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Човек се јавува на радио преку етер да ѝ порача на својата драга дека ја сака (знае дека она слуша), да ѝ се извини што не се вртел дома поради деловни гужви ...
сите 2 | | | веќе видена

Довербата во здравствениот систем е преку 80 отсто и се зголемува бидејќи на пиедестал е пациентот, објави денеска бившиот премиер и претседател на СДСМ, Зоран ...
сите 4 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата „Сексот и градот“, познатата Сара Џесика Паркер (55), која ја толкува улогата на Кери во серијата, отишла да пазарува со мрсна коса, без ...
сите 3 | | | веќе видена

Он-лајн продавницата на Центарот за естетика „Алтер его“ , нуди голем број производи за нега на коса, тело, нокти и лице, кои се со докажан и со исклучителен ...
сите 2 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ На 4 март оваа година, Фатиме Фетаи, екс Чарлиевиот ангел која неславно заврши како и другите од СЈО, и која повеќе се прослави со скапата ...
сите 5 | | | веќе видена

Неодамнешното тестирање спроведено во дом на пациент заразен со вирус, открило дека WC школката, мијалникот и кваката на тоалетот се најконтаминирани. ...
сите 5 | | | веќе видена

Дизајнерите и креативците периодов низ социјалните мрежи постојано упатуваат разни пораки и актуелни информации, со цел да ја подигнат свеста и да имаат свој ...
сите 2 | | | веќе видена

Властите во Лас Вегас ги повикале бездомниците да се сместат на паркинг, бидејќи поради епидемијата на коронавирусот затворено било засолништето за бездомнции ...
сите 3 | | | веќе видена

next