Овој тинејџер од Индонезија рибата со боцки го прободела низ вратот додека тој бил во чамецот. Мухамед Идул (16) бил на риболов во областа Јужен Бутон каде што ...
| | веќе видена

Ова издание на „Арткујна“ е посветено на виното, чоколадото и на авокадото. Низ една репортажа од Мексико е доловена страшната ситуација во која се наоѓаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ се потрудил да организира забава на својата свршеница Марина, по повод нејзиниот 21 роденден, но истата вечер успеал да направи се да и преседне. ...
сите 5 | | | веќе видена

Денот на заљубените постои повеќе од 1.500 години, но според некои пагански традиции, празници на љубовта биле популарни и во минатите периоди.Во Антички Рим, ...
сите 21 | | | веќе видена

Во едно училиште во рускиот град Астрахан се случил скандал откако се појавија информации дека наставничка по биологија (35) имала секс со ученик од деветотто ...
сите 2 | | | веќе видена

Утрово, заедно со првите сончеви зраци, на праговите на неколку домови во општината Карпош се појавија пакети со новите млечни производи на Алпско. Како ...
сите 5 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис објави фотографија на својот Инстаграм профил која ја израдува македонската јавност. На фотографијата стои тегла ...
сите 7 | | | веќе видена

 Доколку Фјодор Михајлович Достоевски е еден од вашите омилени писатели, веројатно ви е добро познат фактот дека тој бил страстен коцкар. Всушност, така го ...
сите 3 | | | веќе видена

Фолк пејачот Дамјан Стојановски (24), попознат како син на починатата фолк ѕвезда, Војо Стојановски, викендов се ожени со неговата девојка Елена Билеска (19) ...
сите 5 | | | веќе видена

Меколи Калкин, на сите познат како детето од култниот филм “Home Alone” беше една од најголемите детски ѕвезди во текот на 90-тите. Тој остана запаметен и по ...
сите 5 | | | веќе видена

Се враќа ли социјализмот? Предлог: Недела да биде неработен ден за сите! И за маркетите и продавниците! Во последно време сè повеќе се размислува за ...
сите 2 | | | веќе видена

next