Локалните жители од западен Бенгал слушнале пискоти кои доаѓале од Баикантапурска шума. Кога се доближеле виделе питон, долг 4.5 метри кои убиле и изел цела ...
| | веќе видена

 Љубовта помеѓу Французинките и парфемите е едноставно нераскинлива. Тоа може да го потврди и Инес де ла Фресанж, легендарната 60-годишна француска манекенка ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа девојка патува околу светот, а за спомен се слика на сите места кои ги посетува. Но, најинтересно е тоа што на овие фотографии позира гола. Истите ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Во дворот од црквата свети Никола во Тетово денеска беше одбележана 74 годишнината од стрелањето на двајцата заробени борци од Третиот партизански одред во ...
сите 4 | | | веќе видена

После овие изјави на малолетната 14. годишна актерка, „експлодираше“ Твитер заедницата. Поголемиот дел од луѓето сметаат дека односот на младата актерка и ...
сите 6 | | | веќе видена

На државјаните на Хрватска и Босна и Херцеговина започна да им се исплаќа целосното судско обесштетување, но постојат и други барања на поранешните војници кои ...
сите 13 | | | веќе видена

Тешки обвинувања беа упатени кон суперѕвездата Бијонсе – тапанарката Кимберли Томпсон ја тужеше дека се занимава со маѓепсништво и црна магија, но исто така и ...
сите 4 | | | веќе видена

На 28. 9. 2018 година, Светскиот ден на глувите и наглувите, ќе се одржи манифестација по повод 70 години постоење на Националниот сојуз на глувите и наглувит ...
сите 2 | | | веќе видена

Балсам за уста Постојат два вида на херпес – орален и генитален, и двата се пренесуваат со директен контакт. Ако позајмите балсам за усни од некој кој има ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден човек успеал да открие како бензинските станици ги мамат возачите. Возачот во еден момент ја повлекол цевка од која не течело ништо. За тоа време ги ...
| | веќе видена

"Се што ве прашувам е: Дали некогаш сте биле во врска во која сте се чувствувале заробено и не можете да излезете од неа па затоа поедноставно ви е да останете ...
сите 5 | | | веќе видена

Доколку родителите на ова петгодишно момче од градот Кингдао во Кина се придржувале до овој совет, сега не би имале проблем. Тие го оставиле синчето само дома ...
сите 2 | | | веќе видена

Веќе со месеци кружат гласини за тоа дека се во врска, но 29-годишната актерка Ема Стоун и 47-годишниот актер Џастин Теру, мудро молчат. Наводно се заљубиле на ...
| | веќе видена

next