Режисерот на „оскарите“, Глен Вајс (57), беше главна ѕвезда на неодамнешното доделување на наградите „еми“. Откако на сцената ја прими наградата за режисер на ...
сите 40 | | | прочитана: 3225 | веќе видена

Пет британски убавици беа дел од „Spice Girls”. Некои со поголем талент за пеење, некои со помал, но за едно ќе се согласиме- сите беа одлични за правење шоу. ...
сите 17 | | | прочитана: 2313 | веќе видена

По долгата пауза од музичката сцена, Слаткар се врати со песната „Отворено писмо“ во кое ги третира актуелните општествени и економски теми и веели дека ќе ...
сите 18 | | | прочитана: 2282 | веќе видена

Руската агенција за вселенски истражувања "Роскосмос" има големи планови за иднината, а за што точно станува збор е откриено во приложените видео-снимки. ...
сите 35 | | | прочитана: 1964 | веќе видена

Највкусните домашни пралине колачиња кои ќе ги подготвите за миг! 500 гр чоколадо 250 гр лешници Растопете чоколадо на пареа и со смесата премачкајте калапи за ...
сите 45 | | | прочитана: 1949 | веќе видена

Поради своето изразено шесто сетило, овие знаци на зодијакот често предвидуваат одредени ситуации во животот, лесно ги читаат луѓето и често го гледаат тоа што ...
сите 22 | | | прочитана: 1540 | веќе видена

Прекрасен рецепт за паштета од шампињони… 250 гр шампињони 40 гр ореви 30 мл вело вино 100 гр крем сирење 1 главица црвен кромид мајчина душица сол бибер багет ...
сите 58 | | | прочитана: 1501 | веќе видена

69-годишниот актер Ричард Гир и неговата 34 години помлада сопруга Алехандра Силва очекуваат бебе. Ричард Гир и Алехандра Силва се венчаа во април, а претходно ...
сите 9 | | | прочитана: 1411 | веќе видена

Во пресрет на концеротот што ќе се одржи во белградска Арена на 20 октомври, а деталите се уште се чуваат во тајност, локалните медиуми објавија неколку ...
сите 11 | | | прочитана: 1218 | веќе видена

2 венчаници, бурми од бело злато, торта, сплав: Колку чинела свадбата на Стеван Анѓелковиќ... нема да во биде доброСтеван Аншелковиќ за своето венчање и ...
сите 8 | | | прочитана: 1183 | веќе видена

 Понекогаш традициите се прифаќаат без да се прашува што означуваат и од каде точно потекнуваат. Кога се во прашање венчавките во православните цркви во ...
сите 2 | | | прочитана: 1161 | веќе видена

Неколку дена, едно од најголемите прашања во медиумите беше – дали пејачот Џастин Бибер и Хејли Болдвин, модел, се венчаа или не? И’ додека некои медиуми прво ...
сите 33 | | | прочитана: 1151 | веќе видена

Ако прашате некого што мисли за другите луѓе околу него, тоа може да открие неверојатно многу за неговата личност, тврдат експертите. Луѓето кои другите луѓе ...
сите 15 | | | прочитана: 1077 | веќе видена

Новата ТВ-серија „Maniac“ вчера имаше премиера на првата епизода и веќе ги освои симпатиите на гледачите. Режисер на серијата е Кери Фукунага, кој ги режираше ...
сите 5 | | | прочитана: 998 | веќе видена

Во тек е 22-от „Блуз и соул-фестивал“, во организација на Дирекцијата за култура и уметност-Скопје, кој се одржува во пивницата „Стар град“ (Темов) во Старата ...
сите 17 | | | прочитана: 979 | веќе видена

„Модата денеска е толку брза, што некако немав време да завршам со мојата работа. Она што единствено можев да го направам е да ги прикажам моите скици“, изјави ...
сите 15 | | | прочитана: 951 | веќе видена

„Анимал“ принтот е во центарот на вниманието во есенските колекции на популарните модни марки, а змијскиот принт е фаворит. Во MANGO најдовме кошула и фустан ...
сите 7 | | | прочитана: 894 | веќе видена

next