Имено, според зборовите на Сузан Милер, една од најпознатите астролози на светот, наскоро ќе го имате најсреќниот ден во годината. Многумина астролози сметаат ...
сите 15 | | | прочитана: 7582 | веќе видена

Таа ноќ по враќањето од настап во Хрватска не ни насетувале дека тоа ќе им биде последното патување. Љиљана по несреќата се преселила во Ниш, каде работ, но и ...
сите 101 | | | прочитана: 5441 | веќе видена

 Живееме во 21 век, но многумина од нас веруваат во истите љубовни митови кои биле популарни неколку векови наназад, за кои патем не постои никаков научен ...
сите 44 | | | прочитана: 4328 | веќе видена

ШКОРПИЈА Зарем е некое изненадување што на прво место е најпознатиот сензуален знак во зодијакот? Тие се мрачни, депресивни и ги интересира само нивното лично ...
сите 17 | | | прочитана: 4180 | веќе видена

Најголемата балканска ѕвезда Жељко Јоксимовиќ го најавува својот голем концерт во Скопје кој ќе се одржи на 11 ноември во ВИП Арената „Борис Трајковски“. Едно ...
сите 17 | | | прочитана: 2051 | веќе видена

 Сакате да бидете подобри од она што сте и да престанете да ги правите работите кои ги повредуваат жените? Навистина не е толку тешко. Само треба да обрнете ...
сите 24 | | | прочитана: 1868 | веќе видена

Скандалозниот продуцент Харви Вајнштајн отфрлил обвиненијата за сексуално малтретирање, упатени од актерката и добитничка на „Оскар“ Лупи Нионго, соопшти ...
сите 24 | | | прочитана: 1432 | веќе видена

Месечината во Шкорпија прави нешто, така што еден рационален знак во Зодијакот ќе биде емотивен и сентиментален, и еве какви изненадувања му подготвува во ...
сите 5 | | | прочитана: 1266 | веќе видена

Писмо пронајдено кај еден од загинатите патници на бродот Титаник вчера беше продадено на аукција во Британија за 126.000 фунти (140.000 евра).Писмото го ...
сите 17 | | | прочитана: 1144 | веќе видена

Како никогаш досега македонската публика не била толку заинтересирана и не се барало карта повеќе откако воопшто се случуваат концерти во ВИП арената “Борис ...
сите 21 | | | прочитана: 1131 | веќе видена

Ако сте слободна Водолија денес , веќе утре може да бидете зафатени. Само прашање е каква “зафатеност” ќе биде тоа, искрено …. Во превод, љубовните шанси сега ...
сите 4 | | | прочитана: 1054 | веќе видена

Популарниот сајт за филмска рецензија Metacritic објави листа на филмови кои во 21-от век најдобро поминаа кај критичарите. Погледнете ја листата во ...
сите 3 | | | прочитана: 929 | веќе видена

Поздрав и повкусен од купечкиот секако е домашниот путер, а кога ќе видите колку лесно се прави, слободно можете да кажете дека сте завршиле со купување на ...
сите 23 | | | прочитана: 928 | веќе видена

Сигурно се сеќавате на добропознатите фотки што популарната дизајнерка Викторија Бекам ги објавуваше на социјалните мрежи, на некој начин пегувајќи се на ...
сите 26 | | | прочитана: 857 | веќе видена

Меѓутоа во тоа и лежи успехот. За помалку од два дена има повеќе од 120 илјади прегледи на Јутјуб. Здравко песната ја снимил со оркестарот Дејан Петровиќ. ...
сите 12 | | | прочитана: 835 | веќе видена

Популарната пејачка Џенифер Лопез изведе неверојатен настап во Њујорк за кој сите зборуваат. Покрај одличниот изглед и енергија, таа ги покажа и своите вештини ...
сите 14 | | | прочитана: 807 | веќе видена

next