Во Ректоратот на УКЛО, на 18.06.2019 година, се одржа официјалната средба на студенти од Царинската академија на Руската Федерација, гости на размена на ...
сите 6 | | | веќе видена

Шпанија се приклучила на француско-германскиот проект во изработка на авион ловец од новата генерација. Ова е иницијатива која се смета за клучна за ...
сите 4 | | | веќе видена

Фенот ја усмртил Русинката Лилија Новикова, позната како најсекси покерашка во целата земја. Истрагата покажала дека Новикова во тие моменти ја сушела косата, ...
сите 4 | | | веќе видена

За едни неговиот потфат е за воодушевување, за други пак голема лудост . На интернет се појави видео на кое може да се види како силно момче прави згибови на ...
сите 5 | | | веќе видена

Жителите на малиот норвешки остров Sommarøy се решени официјално да ги фрлат часовниците и да се ослободат од концептот на време.Sommarøy се наоѓа западно од ...
сите 8 | | | веќе видена

Анталија и оваа година е топ-дестинација за домашните туристи. Многуте хотели кои нудат „сѐ вклучено“ и „ултра сѐ вклучено“ концепт се една од причните за тоа, ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајката Александра Руди (41) го спасила животот на својот син откако поради наизглед безопасна црвена линија на раката го однела кај лекар. Но, се покажало ...
сите 4 | | | веќе видена

Јелена Розга била на проба кога доживеала пех каков што ретко се гледа. Пејачката седела на столче и си пеела, кога во еден момент столчето се скршило и таа се ...
сите 4 | | | веќе видена

Во продолжени погледнете како реагираат жените според хороскопскиот знак кога ќе ги изневерите… Жените од овој хороскопски знак ќе му го загорчат животот на ...
сите 3 | | | веќе видена

 Италијанците се редок европски народ кој при запознавање се бакнува во лев образ, додека Американците, наместо бакнежи нудат прегратки. Ако не ги познавате ...
сите 2 | | | веќе видена

Правдата во сообраќајот е една од омилените на многумина возачи, па затоа можат да уживаат во ова видео. Еден „паметен“ возач сакаше да прескокне цела колона, ...
сите 2 | | | веќе видена

Хорор серијата на Стивен Спилеберг „After dark“, ќе се емитува само откако ќе се стемни. Програмерите на новата стриминг-платформа Quibi развиле внатрешен ...
сите 2 | | | веќе видена

next