Ребека Варди, сопругата на англискиот фудбалер Џејми Варди, го привлече вниманието кон себе на Островот откако реши да позира гола и да ја објави фотографијата ...
сите 5 | | | прочитана: 647 | веќе видена

Погледнете го трејлерот за да разберете зошто луѓето се жалат на социјалните мрежи! Марвел го објави првиот трејлер за филмот “Капетан Марвел”, а сите што го ...
сите 12 | | | прочитана: 624 | веќе видена

Дали некогаш сте забележиле непотребни сиви барови кој се наоѓаат околу филмскиот екран? Дали пак сте виделе темна или заматена слика? Преку овие факти може да ...
сите 6 | | | прочитана: 600 | веќе видена

 Пенсил здолништето е универзално парче облека кое во последно време секоја девојка се обидува да го поседува. Сепак, многу се плашат од овој модел, бидејќи ...
сите 7 | | | прочитана: 587 | веќе видена

Летото е скоро при крај, но ние не сме воопшто загрижени, затоа што имаме план Покрај широкиот избор на понуди за 23ти Октомври , оваа есен за Вас подготвивме ...
сите 12 | | | прочитана: 578 | веќе видена

Повеќе од 28 отсто од населението во Јапонија сега официјално се класифицирани како стари лица, според податоците на владата, што е највисока стапка во светот. ...
сите 19 | | | прочитана: 561 | веќе видена

Холивудската актерка Мелиса Томпсон објави видео од продуцентот Харви Вајнстин, на кое се гледа како тој се однесува на бизнис средба со помлада девојка. ...
сите 16 | | | прочитана: 553 | веќе видена

Приметив Ристиќ сте ја апселе, ќе сте ја праќале во лудница. Брат ми и други активисти со багери ќе ги газевте на Водно. И некој може да е изненаден, ама не и ...
сите 2 | | | прочитана: 534 | веќе видена

Утврдено е дека изворот на протеини може да има важна улога во регулирањето на растот на децата. Е дна нова студија од истражувачите од Факултетот за медицина ...
сите 2 | | | прочитана: 530 | веќе видена

За напитокот кој сама го креирала и испробала, вели дека освежува, ревитализра, ја намалува надуеноста и го смирува дигестивниот тракт, го подобрува варењето ...
сите 12 | | | прочитана: 479 | веќе видена

Серијата е снимена во 2001 година, а на нашите канали беше прикажувана во 2002 и 2003 година. Убавицата, главната актерка речиси и да не се сменила. Денес таа ...
сите 10 | | | прочитана: 472 | веќе видена

Покрај традиционалните причини за развод, како што е неверство или зависност од дрога, алкохол и коцка, се појави и нова, почеста – фортнајт. Играта која е ...
сите 8 | | | прочитана: 470 | веќе видена

Инстаграм гори: Пејачката го покажа голото трудничко стомаче на 41 година Пејачката Гога Секулиќ веќе подолго време не крие од јавноста дека очекува да стане ...
сите 11 | | | прочитана: 459 | веќе видена

Честички од загаден воздух биле пронајдени во плацента, но се уште не е познато какви оштетувања предизвикуваат кај фетусот. Научници пронашле прв доказ дека ...
сите 12 | | | прочитана: 453 | веќе видена

Кафеавиот шеќер е вкусен и поздрав, а се препорачува да се чува во ладилник за да се спречи најголемиот проблем со него, да се стврднува од влага. Ако веќе е ...
сите 19 | | | прочитана: 439 | веќе видена

Одличниот Хоакин Феникс ќе ја глуми улогата на Џокерот во најавениот филмски блокбастер THE JOKER ORIGINS кој треба да излезе во 2019 година. А сега на ...
сите 8 | | | прочитана: 436 | веќе видена

Генералниот директор на „Данска банка“, Томас Борген, поднесе оставка неколку часа пред презентацијата на внатрешниот извештај за наводно големо перење пари ...
сите 10 | | | прочитана: 431 | веќе видена

next