Некои луѓе успешно располагаат со платата цел месец и успеваат дури и да заштедат, меѓутоа постојат и такви кои веќе само неколку дена по платата имаат ...
сите 137 | | | прочитана: 16340 | веќе видена

Тенисерката Серена Вилијамс (38) изјавила дека не знаела дека нејзиното тогашно момче, а сега сопруг, Алексис Оханиан (36) има дете од претходниот брак. – ...
сите 13 | | | прочитана: 4743 | веќе видена

Конечно и една од омилените актерки се најде на Инстаграм, а нејзината прва објава ги воодушевила сите. 50-годишната Џенифер Анистон, една од омилените ...
сите 13 | | | прочитана: 4203 | веќе видена

Рецепт за највкусните макарони со сирење… 800 мл млеко 400 гр макарони 220 гр рендано чедар сирење 85 гр моцарела 55 гр крем сирење 2 лажици путер прстофат сол ...
сите 138 | | | прочитана: 4143 | веќе видена

Еден маж се нашол во прилично непријатна ситуација кога почнал да се гледа со неговата тешта. Ништо од тоа не планирал, но сега не знае како да престане. „Имав ...
сите 6 | | | прочитана: 3310 | веќе видена

Во кобна сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 година загина македонската и балканската музичка мега-ѕвезда Тоше Проески. Оваа трагична несреќа се случи на ...
сите 31 | | | прочитана: 3045 | веќе видена

Клучна е за нашето здравје, од дигестивната функција до хидратацијата на кожата која го забавува дури и стареењето, помага при слабеење, подобра концентрација, ...
сите 56 | | | прочитана: 2964 | веќе видена

Бил Хант нервозно чекал да ја види во венчаница својата идна жена Сели. Имале договорено професионално фотографирање пред големиот ден, но тогаш се случило ...
сите 9 | | | прочитана: 2439 | веќе видена

 Постои причина зошто љубовните романи се милионска индустрија и зошто жените кои ги читаат овие книги „консумираат“ по една книга неделно, за разлика од ...
сите 10 | | | прочитана: 2243 | веќе видена

Индиецот Свами Сивананда неодамна се појави на аеродромот Калкута, и со својот пасош ги изненади вработените таму. Имено, во документите се наведува дека ...
сите 17 | | | прочитана: 2209 | веќе видена

Даблинец бил терминално болен и знаел дека му доаѓа време да се одјави. Ама, не така одма и не така траорно. Дур е време снимил гласовна порака до оние кои ќе ...
сите 4 | | | прочитана: 2109 | веќе видена

Претходно оваа година, Apple најави дека ќе лансира нов Mac Pro компјутер. За разлика од дизајнот на “корпа за отпадоци”, новиот Mac Pro е создаден да обезбеди ...
сите 12 | | | прочитана: 1857 | веќе видена

Хилари Харис (31), која како бебе била посвоена, седум години безуспешно го барала своето биолошко семејство, откако ја собрала документацијата од ...
сите 13 | | | прочитана: 1602 | веќе видена

 Врска заснована на силно пријателство и меѓусебно почитување, исто така, може да издржи одредена количина на конфликти. Меѓутоа, кога кавгите завршуваат така ...
сите 16 | | | прочитана: 1444 | веќе видена

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт од денеска се во петдневна посета на Пакистан. Кралскиот пар прво го посети училиштето за девојчиња во ...
сите 18 | | | прочитана: 1404 | веќе видена

Вториот ден од работната недела повторно прекрасен со сонце и високи температури за овој период од годината. Сега е вистинско време да ги искористиме сите ...
сите 14 | | | прочитана: 1336 | веќе видена

next