Со оглед на тоа дека се приближуваме до официјалното претставување на новиот Samsung Galaxy S10, сѐ повеќе информации се појавуваат . На Твитер, Max Weinbach ...
сите 42 | | | прочитана: 13906 | веќе видена

Потребни состојки: 1 главица ситно исецкан кромид 3 стебленца исецкан целер 2 исецкани моркови 450 гр мелено говедско месо 4-5 чаши бујон од коска 250 гр ...
сите 84 | | | прочитана: 7582 | веќе видена

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расчистите некоја ситуација или нешто да заборавите. Пријателството и љубовта ...
сите 40 | | | прочитана: 3591 | веќе видена

Посетителите на виенската зоолошка градина Шенбрун секој ден можат да уживаат во дуетот на мајмуните Рао, Сипура и нивното младенче Саја, родено во август 2017 ...
сите 8 | | | прочитана: 3273 | веќе видена

Луис ван де Велде тврди дека годините за жените се само бројка, па поради тоа тие немаат предрасуди кон повозрасните мажи. „Жените дури кога ќе се погледнат во ...
сите 7 | | | прочитана: 2429 | веќе видена

Во Загреб во саботата се одржа конференција по повод епидемијата на грип, која досега однесе десет животи во Хрватска, додека се заразени 8.500 лица. ...
сите 11 | | | прочитана: 2231 | веќе видена

Eлегантни и базични кроеви со модерни акценти е првата слика за пролетните трендови присутни кај новите колекции на „high street" брендовите. Минимализмот со ...
сите 14 | | | прочитана: 2138 | веќе видена

LG ќе им се приклучи на компаниите кои што ќе нудат телефони со екрани на преклопување, но на еден поинаков начин. Наводно LG ќе лансира паметен телефон, чиј ...
сите 22 | | | прочитана: 2100 | веќе видена

Apple успеа да ги налути своите корисници откако објави писмо кое директорот Тим Кук им го испратил на инвеститорите. Помеѓу сѐ напишал дека новите iPhone ...
сите 12 | | | прочитана: 2050 | веќе видена

Се чини дека во иднина, компјутерите и вештачката интелигенција целосно ќе ги заменат пилотите и самостојно ќе управуваат со патничките авиони. Голем број ...
сите 19 | | | прочитана: 1854 | веќе видена

На интернет протекоа информации околу тоа што би можел да донесе новиот Android Q оперативен систем. Иако изданието на оперативниот систем Android Pie се уште ...
сите 11 | | | прочитана: 1506 | веќе видена

Мајката на две деца, која била повредена во сообраќајна несреќа во која учествувал и британскиот принц Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора, за медиумите ...
сите 49 | | | прочитана: 1467 | веќе видена

Хороскопскиот знак на кој му припаѓате многу говори за вашиот карактер. Сега се откри кои се трите знаци од хороскопот кои немаат влакна на јазикот и со кои не ...
сите 17 | | | прочитана: 1317 | веќе видена

Истражувањата, спроведени во лабораторијата за медицинско- биолошки технологии НИИ за индустриска и морска медицина (Москва), станаа вистинска сензација. ...
сите 18 | | | прочитана: 1088 | веќе видена

Душан Заевски e скопјанец кој верувале или не, гради куќички на дрво. И ако во моментов се сетивте на Treehouse Masters, токму тие му ја дале најгoлемата ...
сите 12 | | | прочитана: 1044 | веќе видена

Националниот парк Пелистер со својата убавина и чист воздух годинава успеа да привлече околу 7. 000 посетители, од кои 15 проценти странци. Во просек ...
сите 18 | | | прочитана: 1017 | веќе видена

next