Пасторот Стивен Братон две години повеќе пати дневно го силувал девојчето , кое сега има 13 години, додека работел во баптистичката црква Грејс фемили во ...
сите 2 | | | веќе видена

За вашата облека да биде кристално бела и да има свеж мирис, не мора да користите скапи детергенти и омекнувачи, кои се полни со хемикалии. Најдобар додаток во ...
сите 10 | | | веќе видена

Полицијата во Велика Британија запре група на дилери на дрога среде автопатот. На драматична снимка од апсењето која беше објавена од тамошните медиуми се ...
сите 3 | | | веќе видена

Складирањето храна носи многу прашања и загриженост, особено кога станува збор за месни производи. Секој вид на месо има свој рок на траење во ладилник и ...
сите 5 | | | веќе видена

Страшна сообраќајна несреќа се случила во саботата вечерта во хрватскиот град Чаковец, откако пијан возач налетал на девојка со бебе во количка. На девојката ...
сите 6 | | | веќе видена

Бојан З. (33) и Мирјана М. (36) од Белград се повредени кога во нив удрил гром додека воделе љубов под жална врба на белградска Ада Циганлија, пренесува ...
сите 9 | | | веќе видена

Црната дупка конвенционално се смета за астрономски објект кој неповратно ја голта целата материја и радијација што доаѓа во нејзината сфера на влијание. Тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Со првите сончеви зраци возачите се соочуваат со вообичаениот сезонски проблем – како автомобилот да се разлади. И да имате и да немате клима во автомобилот, ...
сите 3 | | | веќе видена

next