Детективот Гонкало Амарал, кој ја водел потрагата по исчезнатото британско девојче, Медлин МекКен, напишал книга за тој контроверзен случај, која посебно ги ...
| | веќе видена

 Често ви останува малку од вчерашниот ручек или вечера, но никогаш не сте сигурни дали да ги згреете остатоците, дали да ги ставите во фрижидер или да ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Да помогнеме на нашата сограѓанка и нејзиното семејство за нејзиното лекување во Русија…. Потребни се средства за второ одење на лекување на Валентина Наунова ...
сите 10 | | | веќе видена

Откако се заљубил во 28 години помлада девојка, ќерка на својот пријател, и се венчал со неа, возачот на автобус, Енди, рекол дека во родниот град го ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова првото најчесто е почесто, но сепак сето тоа зависи од пристапот до детето. Еден од начините е оставање на алармот и ли некој може да влезе во собата и да ...
сите 3 | | | веќе видена

Најновите сателитски снимки од руската база Хмејмим во Сирија открија со кои авиони Русите и натаму располагаат и ги користат во граѓанската војна во оваа ...
сите 3 | | | веќе видена

Танцувањето е нивната најголема страст. Сплотени, како едно семејство, големи и мали – нивните срца чукаат во ритамот на музиката. Овие сјајни момци и девојки ...
| | веќе видена

Ирската нискобуџетна авиокомпанија „Рајанер“ отпушти шестмина вработени кои минатиот месец беа фотографирани како спијат на под на еден шпански аеродром. ...
сите 5 | | | веќе видена

Истражувачите од Институтот за технологија во Масачусец смислија необичен метод со кој на вонземските цивилизации би можеле да им го откриеме нашето присуство, ...
сите 4 | | | веќе видена

Лани, по долго боледување, почина сопругата на Влатко Стефановски, Гордана, со која го делеше животот цели 35 години. Влатко и неговото семејство се потрудија ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако е предмет на истражување од кога луѓето постојат, човечкото тело сѐ уште крие многу тајни. Веројатно мислите дека со помош на модерната медицина можеме да ...
сите 3 | | | веќе видена

next