Тој со помош на собраните податоци креирал интерактивна мапа која редовно ја ажурира. Благодарение на оваа идеја, следниот пат кога ќе престојувате на аеродром ...
| | прочитана: 1223 | веќе видена

Местото во Италија во кое најтешко би влегле не е најпопуларниот ресторан во Милано или неокј андерграунд клуб во Фиренца, туку островот Монте Кристо, што се ...
| | прочитана: 570 | веќе видена

Иако таа улица всушност не се вика така, таа станала позната во светот поради тоа што низ ова густо населено подрачје поминуваат возови по неверојатна траса. ...
сите 3 | | | прочитана: 445 | веќе видена

Coober Pedy се наоѓа на југот на Австралија, Основан е во 1915 година кога таму биле откриени рудници на опал. Но поради тоа што било премногу топло, луѓето ...
сите 3 | | | прочитана: 398 | веќе видена

Ако сакате сосема поинаков одмор во рустикално опкружување, размислете за закуп на замок. Кога зборуваме за замок, не значи дека мислиме на огромна градба со ...
сите 3 | | | прочитана: 181 | веќе видена

Многу луѓе се согласуваат со тоа дека аеродромите се најстресниот дел од секое патување. Како и да е постои еден аеродром кој Ви гарантира и ќе Ви го направи ...
сите 2 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Овој остров, само 20-минутно патување од Корон, има наметливо, мистериозно небо, кое може да го најде своето место во филмот на Кинг Конг. Летајќи над Корон,ја ...
| | веќе видена

Совршено трио на острови, обиколени од тиркизни води, малтешкиот архипелаг го има целиот шарм на блиската Сицилија со далеку помалку туристи. Валета, главниот ...
| | веќе видена