Одамна се познати стереотипите поврзани со хороскопските знаци, па се знае дека Стрелците се адреналински зависници, дека Јарецот живее за да работи, а дека ...
сите 4 | | | прочитана: 544 | веќе видена

Уште едно модно парче од есенската колекција на Зара стана хит на Инстаграм. Принтот од свилени марами е многу популарен оваа сезона, па Зара лансираше посебна ...
сите 11 | | | прочитана: 500 | веќе видена

Серијата е снимена во 2001 година, а на нашите канали беше прикажувана во 2002 и 2003 година. Убавицата, главната актерка речиси и да не се сменила. Денес таа ...
сите 10 | | | прочитана: 472 | веќе видена

Покрај традиционалните причини за развод, како што е неверство или зависност од дрога, алкохол и коцка, се појави и нова, почеста – фортнајт. Играта која е ...
сите 8 | | | прочитана: 470 | веќе видена

Во пресрет на есенските денови се отвораат старите рани на тетовци кои повторно имаа неприлика да се соочат со миризбата на чад во воздухот. По неколку месечна ...
сите 12 | | | прочитана: 451 | веќе видена

Летото е скоро при крај, но ние не сме воопшто загрижени, затоа што имаме план Покрај широкиот избор на понуди за 23ти Октомври , оваа есен за Вас подготвивме ...
сите 17 | | | прочитана: 448 | веќе видена

 Не треба многу објаснување – и мажите и жените ќе сфатат од само еден гест. Моралната поука од фотката е: Никогаш, ама баш никогаш не ги врзувајте врвките на ...
сите 9 | | | прочитана: 435 | веќе видена

Денес на Статуафест - Другото лице на улицата покрај живите статуи можете да уживате во музиката на Бојан Чакра, Никола Димитров, Билјана Секуловска - Ива, ...
сите 18 | | | прочитана: 423 | веќе видена

На Фејсбук се појави шокантно видео во кое непознат човек во Кливленд, Англија, го снима бездомникот кој претходно го испрскал со црвен спреј. Во видеото кое ...
сите 4 | | | прочитана: 423 | веќе видена

1.Не ти верувам Овие зборови најчесто го изговараат жените кои се сомневаат, а може многу да заболат, особено мажите кои се потполно искрени. Голем број жени ...
сите 6 | | | прочитана: 407 | веќе видена

Има 48, а се чини дека таа има 20 години – Ова е нејзината тајна! Лаура Гордон од Северна Каролина има 48 години, а сите и даваат двапати помалку. Тајната на ...
сите 3 | | | прочитана: 406 | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, им се извини на граѓаните на Србија, за, како што рече, неговата глупава изјава дадена на прес-конференција што се ...
сите 7 | | | прочитана: 400 | веќе видена

Повеќе од 20 илјади белграѓани беа сведоци на фантастичниот концерт на Македонската филхармонија, која под диригентство на Џијан Емин синоќа настапи со ...
сите 5 | | | прочитана: 392 | веќе видена

Сите го имаме во кујната, но не го користиме доволно. Прашокот за пециво е неизоставна состојка во колачите, но тој има и друга намена во домаќинството, ...
сите 2 | | | прочитана: 378 | веќе видена

Сте прекинале затоа што не сте се сложувале добро кога сте биле заедно Некои двојки едноставно не функционираат, а после одредено време откако се одвоени, ...
сите 3 | | | прочитана: 372 | веќе видена

next