Хит Портал

Бен Афлек наводно настојува да се разведе од Џенифер Лопез, опишувајќи го нивниот брак како „привремено лудило“. Според таблоидот „Page Six“, Афлек чувствува ...
сите 28 | | | веќе видена

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ја одреди „Пушкаш Арена“ во Будимпешта, Унгарија за домаќин на финалето во Лигата на шампиони (ЛШ) во 2026 година.Одлуката ...
сите 40 | | | веќе видена

Никола Роквиќ по едномесечно пешачење од 1.060 километри пеш стигна во манастирот Свети Нектариј Егински. Влезе бос, завиткан во српското знаме и се поклони на ...
сите 16 | | | веќе видена

Францускиот актер Жерар Депардје наводно го нападнал познатиот италијански папарацо Рино Барилари пред кафуле во Рим, пренесуваат медиумите. Депардје вечерал ...
сите 5 | | | веќе видена

Светот остана шокиран по објавената снимка од безбедносните камери како во 2017 ја напаѓа својата девојка Касандра „Кеси“ Вентура.Тој по нивна расправија ја ...
сите 20 | | | веќе видена

Не престануваат шпекулациите за повторната разделба на Џенифер Лопез и Бен Афлек кои очигледно повторно се во љубовна криза.По неколкуте скандали во јавност и ...
сите 28 | | | веќе видена

Таа ја доби почесната „Златна палма“ на Канскиот филмски фестивал, каде што е почесен гостин, а сите беа фасцинирани од изгледот на познатата актерка.Оваа ...
сите 79 | | | веќе видена

Музичарот Ван Хант кој што е веќе четири години дечко на актерката Хали Бери по грешка објави на социјалните мрежи фотка со неговата гола девојка.Сакајки да и ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако социјалната мрежа Инстаграм ги заостри правилата и направи ригорозни промени за голотијата и експлицитната содржина Јелена Карлеуша е во рестриктивни ...
сите 13 | | | веќе видена

Ракометарите на Македонија како феникс се издигнаа од пепелта и го добија двомечот со Фарските Острови во баражот за Светското првенство. Откако загубивме во ...
сите 49 | | | веќе видена

Немо од Швајцарија победи на синоќешниот Евросонг во Малме, Шведска со песната „Кодот“ (The Code). Ова е трета победа на Швајцарија на Евросонг. Немо е едниот ...
сите 43 | | | веќе видена

Семејството Кардашијан се прослави со своето реално шоу за кое е одговорна мајката Крис Џенер чија што идеа да го екранизира нејзиниот живот со сите членови од ...
сите 7 | | | веќе видена

Како што можевме да видиме и пред два дена во првата нешто слично помина и втората полуфинална евровизиска вечер каде што не недостасуваа шокантни настапи, ...
сите 60 | | | веќе видена

Некои од водечките компании како Гугл, Мајкрософт, но и престижни универзитети како Харвард и други, нудат бесплатни курсеви за вештачка интелигенција. ...
сите 11 | | | веќе видена

next