Жителка на Илинден вчера пријавила дека утрото околу 07.30 часот додека се движела по ул.19 во населбата, била нападната од страна на четири кучиња скитници, ...
сите 209 | | | веќе видена

Педесет и осум годишниот Н.С. од Гостивар ноќеска се здобил со тешки повреди на работното место. Од полицијата информираат дека во гостиварската болница бил ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчеравечер околу 19.25 часот во Битола на улица „Васко Карангелевски" униформиранa полицискa службеничка била нападната додека извршувала работи од областа на ...
сите 5 | | | веќе видена

Во село Мамутчево, Велешко, пред куќата на Д.С. (41) дошол неговиот чичко З.С. од истото село, кој со дрво и со употреба на физичка сила ја искршил влезната ...
сите 112 | | | веќе видена

Двајца маскирани крадци вооружени со пиштоли изутринава околу 6.15 часот го ограбиле казиното на улицата Маршал Тито во Виница. Според полицијата, тие со ...
сите 64 | | | веќе видена

Во голема акција деновиве на грчката полиција е уапсен Мартин Матијашевиќ, Србин со хрватски пасош, како член на организирана банда што им дистрибуирала кокаин ...
сите 9 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на ...
сите 55 | | | веќе видена

Охрид како Тексас, фрчат пиштоли во банки и по улици,а од разбојниците ни трага ни глас. Две лица се приведени,ама не и сторителот на вчерашното убиство во ...
сите 43 | | | веќе видена