Според неофицијални сознанија на Centar.mk денеска попладне околу 14.15 часот од страна на итната медицинска помош во СВР-Битола пријавено било дека на улица ...
сите 50 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за „Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“ против возачот на камион што ...
сите 135 | | | веќе видена

Сообраќајот на автопатот Скопје-Тетово целосно е нормализиран од 16:00 часот, откако претходно околу 13:00 часот камион се преврте на коловозната лента и го ...
сите 27 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство изврши увид на местото во Карпош, каде пред зграда беше пронајдено безживотно тело на 38-годишен маж.„Во насока на целосно ...
сите 41 | | | веќе видена

Во текстот Почина еден од повредените полицајци, завчера добил решение за автопатска полиција , објавен на 21.06 на порталот 24 Инфо е направена ненамерна ...
сите 10 | | | веќе видена

Вчера при вршење на контрола на патниот сообраќај на регионален пат с.Желино кон с.Палатица запрено било моторно возило со тетовски регистарски ознаки, ...
сите 6 | | | веќе видена