Непознато лице ноќеска предизвикало пожар во автомобил „фолскваген поло“ на улицата „Трајко Тарцан“ во Прилеп, сопственост на М.И.К.Автомобилот бил опожарен во ...
сите 7 | | | веќе видена

Општина Центар го поздрави вчерашниот протест на жителите на Дебар Маало, кои побараа заштита на пешаците и ослободување на тротоарите од возила. Сметаат дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Поради засега непозната причина, двете групи најпрво се судриле зад бизнис центарот, а потоа тепачката ескалирала на булеварот “Гоце Делчев”, пред очите на ...
сите 22 | | | веќе видена

При контрола на сообраќајната дозвола и на носителите на идентитетот на возилото (ВИН бројот, типската налепница и дополнителнителните налепници кои се наоѓаат ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вечерва информираше дека продолжува со активностите за расветлување на случај во кој вчеравечер едно лице се здобило со мали ...
сите 26 | | | веќе видена

next