Пред повеќе од еден час затвореникот Фидан Исени успаеал да им избега на двајцата чувари, кој од Клиничкиот центар требале да го вратат назад во затворот ...
сите 39 | | | веќе видена

Oбвинетиот Бојан Јовановски познат како Боки 13, повторно е пренесен во болница поради проблеми со желудникот. Јовановски бил пренесен на лекарски преглед во ...
сите 296 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за неовластено производство и пуштање во ...
сите 86 | | | веќе видена

Охрид, 14. октомври 2019 (ИНПРЕС) – 59 годишен охриѓанец тешко повреден во сообраќајната несреќа што се случи вчера на булевар „Туристичка“. Според полицискиот ...
сите 142 | | | веќе видена

Зоран Заев и Русковска обвинителството немаат интерес да се расчисти аферата „Рекет“, напротив, Заев и Русковска имаат интерес случајот да се затвори на начин ...
сите 636 | | | веќе видена

На празникот 11 Октомври искршена е бистата на Вера Циривири-Трена, во истоименото училиште во скопската Општина Карпош. Ова е втор пат за една недела насилно ...
сите 6 | | | веќе видена

Пожар избувна изутринава во куќа во близина на Домот на градежници во центарот на Скопје, изјави за МИА, командантот на Територијалната противпожарна бригада ...
сите 44 | | | веќе видена

Мерка притвор во траење од 30 дена им е одредена на двајцата албански државјани, кои беа уапсени во неделата на граничниот премин „Богородица„ на излез кон ...
сите 29 | | | веќе видена