„12 големи европски фудбалски клубови службено ќе ја објават веста за основање на Суперлига“. Ова е веста која пристигна денеска. Уредникот на „РМЦ Спорт“ – ...
сите 50 | | | веќе видена

Реал Мадрид нагости кај градскиот ривал Хетафе одигра 0-0 во рамки на редовно коло од Ла Лига. „Кралевите“ без Бензема, Крос и Рамос во првата постава беа ...
сите 60 | | | веќе видена

Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата на утрешната трка за Големата награда на Емилија Ромања. Актулниот светски првак, во квалификациите, зад себе ги ...
сите 178 | | | веќе видена

Одличен меч со дури 4 погодоци одиграа попладнево градските ривали Работнички и Македонија ЃП на нашиот најголем стадион во Скопје. На крајот мечот заврши со ...
сите 90 | | | веќе видена

Олимпијакос Никозија, предводен од македонскиот стратег Чедомир Јаневски, славеше со пресврт од 2-1 против АЕК Ларнака во плеј-оф дуелот во кипарското ...
сите 7 | | | веќе видена

Кошаркарите на Бостон Селтикс го победија Голден Стејт Вориорс на свој паркет со 119-114 во синоќешниот меч во НБА лигата. На овој меч имаше „револверашки ...
сите 109 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед со новата победа во Премиерлигата докажа дека борбата за титулата се уште не е завршена иако предноста на градскиот ривал се уште е голема. ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалерите на Торино вечерва дојдоа до многу вредни 3 бода во 31. коло во Серија А. На олимпискиот стадион во Торино „падна“ екипата на Рома со резултат 3-1, ...
сите 20 | | | веќе видена

Вардар го победи Металург, во Атокоманда, со 31:27, во дербито на коло во домашното првенство. Актуелните шампиони, со максимални седум победи, го завршија ...
сите 56 | | | веќе видена

Легендарниот менаџер на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон е разочаран со иницијативата на неговиот клуб и уште пет англиски екипи да учествуваат во ...
сите 15 | | | веќе видена

next