„Тутоспорт“ обично има ексклузивни информации за сето она што се случува во Јувентус, но угледниот весник од Торино денеска излезе со своја бомбастична вест со ...
сите 143 | | | веќе видена

По одржаниот состанок на УЕФА, констатирано е денеска дека има услови првенствата да продолжат во мај.Првенствата во цела Европа се прекинати поради ...
сите 115 | | | веќе видена

Еден од најдобрите италијански фудбалски мајстори, Андреа Пирло, во интервју за „Газета дело спорт“ говореше околу својата кариера. Посебен акцент се стави на ...
сите 31 | | | веќе видена

Во последните неколку години на Интернет може да се најдат разни видеа од фудбалери кои самите се промовираат. Така неретко гледаме како бројни татковци и ...
сите 5 | | | веќе видена

Раководните тела на англискиот фудбал соопштија дека не можат да бидат точно да прецизираат кога повторно ќе има натпревари во земјата.Премиер лигата, ...
сите 63 | | | веќе видена

Кратењето на платите стана реалност не само за фудбалерите и стручните штабови, туку и за вработените во клубовите кои се на најголем удар во периодот кога ...
сите 89 | | | веќе видена

next