Англискиот фудбал остана без легендарниот Реј Кенеди кој почина на 70-годишна возраст. Кенеди играше во средниот ред и во нападот, и беше еден од најдобрите ...
сите 12 | | | веќе видена

Хрватска со 1:0 ја победи Русија во Сплит, во меч на кој Коцкестите обезбедија место на Светското првенство во Катар. Дресовите со кои Хрватите играа во овој ...
сите 2 | | | веќе видена

ВИнисиус Жуниор ги надмина сите проблеми кои ги имаше со реализацијата во досегашниот тек на кариерата и доби неверојатна самодоверба под водство на Карло ...
сите 28 | | | веќе видена

Само неколку дена откако фудбалскиот свет го потресе скандалот околу наводните финансиски малверзации на Јувентус, денеска весникот „Тајмс“ открива дека екипи ...
сите 46 | | | веќе видена

Црвена Звезда и Динамо Загреб влегуваат во трка за потписот на фудбалерот на Шериф Тираспол, Данило Арболеда. Арболеда посебно се истакна во квалификациите за ...
сите 2 | | | веќе видена

Истражувањата и информациите на британските весници „Атлетик“ и „Тајмс“ откриваат дека српската компанија „Телеком Србија“ ќе издвои дури 600 милиони фунти за ...
сите 5 | | | веќе видена

Италијанската влада е подготвена да го укине законот кој го донесе пред две години, а се однесува на фудбалот и кој не ги даде посакуваните ефекти. Станува ...
| | веќе видена

Во филмот на Роман Полански, актерот го играше Владислав Шпилман, еврејски пијанист кој за чудо го преживеа уништувањето на варшавското гето во Втората светска ...
сите 2 | | | веќе видена

Медиумите од „островото“ пренесуваат дека Енди Керол прифатил во Рединг да игра за 1.000 фунти неделно, 20 пати помалку од она што го заработуваше во Њукасл и ...
сите 8 | | | веќе видена

Според пишувањата на Скај Германија, Борусија Дортмунд и Барселона наддаваат за услугите на 19 годишниот Карим Адејми, РБ Салцбург добил понуди вредни 35 ...
сите 3 | | | веќе видена

next