Спортскиот арбитражен суд (САС) со седиште во Лозана, Швајцарија, ги потврди доживотните суспензии за Сенегалецот Папа Масата Дијак, син на поранешниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Како е да бидеш Шекил О‘Нил? Тој самиот најдобро знае. Шекил Рашан О’Нил е роден на 6 март 1972 година и е добро познат по својот прекар „Шек“. Тој стана ...
сите 4 | | | веќе видена

Ноле е сестрана личност и со сигурност не постои сфера од животот која не го интересира. На сите веќе им е познато колку сака да свири на сакасофон, па така во ...
сите 16 | | | веќе видена

Германскиот весник Билд, изнесе информација според која газдата на лондонскиот клуб го контактирал Томас Тухел и му понудил да биде тренер наместо Конте, кого ...
сите 14 | | | веќе видена

Душко Вујошвеиќ, успеа да добие многу големи битки, беше генерален командант на Партизан, за многумина, тоа е и денес, но, сега се соочува со најподмуклиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Она што малкумина знаат е дека Ирецот пред да го има своето УФЦ деби, бил обично дете како и сите други. Мекгрегор пораснал со сонот еден ден да стане ...
| | веќе видена

Градоначалникот Никола Бакрачески денеска ги прими тренерите на летната школа на фудбалскиот клуб „Барселона“ која од вчера до 27. август, ќе се одвива на ...
сите 7 | | | веќе видена

next