Младиот фудбалер од Миравци, Тихомир Костадинов,член на нашата најдобра селекција кој сега игра за словачкиот прволигаш Ружомберок, донираше пари за опремување ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Костарика пред четири дена се случи необична ситуација која беше снимена од надзорните камери. Олимпиецот во сурфање Рафаел Вилависенсио беше блиску до ...
сите 3 | | | веќе видена

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро е да се потсетиме на легендарните моменти од спортот. Премиер лигата ...
сите 5 | | | веќе видена

Со цел да му помогне на здравствениот систем во борбата против пандемијата, Volkswagen ги ослободува од редовните работни обврски лицата од медицинската струка ...
сите 5 | | | веќе видена

Парагвајскиот фудбалер Едгар Бенитез собираше фудбалски дресови во текот на својата кариера и до 32-годишна возраст успеа да собере дури илјада дресови. ...
сите 6 | | | веќе видена

Нигерискиот играч од средниот ред и некогашен играч на Челзи, Џон Оби Микел го напушта Трабзонспор, и се сели во Бразил.Тој е во преговори за облекување на ...
сите 2 | | | веќе видена

Обрач преку кој е закована штица е новиот српски изум како да се спречат љубителите на кошарката да не излегуваат од дома и да го играат баскетот во ситуација ...
сите 2 | | | веќе видена

Француските лекари Жан-Пол Мире и Камил Лохт предложиле вакцините против корона вирусот да се тестираат во Африка, а на тоа жестоко реагираат африканските ...
сите 13 | | | веќе видена

Пријателскиот натпревар помеѓу седмолигашот Ескилстуна и осмолигашот Нашулта е откажан поради наводи за местење на резултатот.Шведска е една од ретките земји ...
сите 2 | | | веќе видена

Коронавирусот го нападна светот, но тоа не им пречи на Никлас Бентнер и неговата прекрасна девојка Филине Ропсторф да уживаат и кога се во изолација. Осамени и ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбал нема и никој не може да каже со сигурност до кога ќе биде така. Пандемијата со коронавирусот ги затвори дома фудбалерите, но и другите спортисти, а сега ...
сите 3 | | | веќе видена

next