Сепак, и покрај одличниот талент и предвидената блескава иднина, Нил Лампти имал навистина тежок живот. Често неговите родители го тепале, а неговиот татко ...
| | веќе видена

Во екот на сите големи и значајни натпревари кои се одиграа во најсилните првенства во Европа, пристигна и еден пријателски меч меѓу женските селекции на ...
сите 3 | | | веќе видена

Институтот за студии во спортот од Нојшател изминатиот период спроведе големо истражување на тема „Кои се најмладите екипи во Европа“ земајќи ги во предвид ...
сите 2 | | | веќе видена

Каде и да се појават заедно, Бобан и Милица привлекуваат внимание, најмногу благодарение на големата разлика во висината која изнесува 61 сантиметар. Тие ...
сите 3 | | | веќе видена

Не е некоја тајна дека проблемот со привлекување навивачи на стадионите е постојано актуелен посебно во источноевропските земји и на балканските простори. Тоа ...
сите 3 | | | веќе видена

Кинескиот велемајстор (ВМ) и член на актуелниот европски првак Алкалоид, Лирен Динг (2.771 рејтинг-поени, моментно рангиран 13-ти во светот), ќе игра против ...
сите 5 | | | веќе видена

Екипата на Штудгарт слваше на вчерашниот натпревар против Волфсбург, но после натпреварот никого не го интересираше конечниот резултат. Имено сите беа во ...
сите 4 | | | веќе видена

next