Во сите земји бројката на заразени од коронавирус постојано расте. Болниците веќе го исполнуваат капацитетот, па надлежните органи бараат решение. Во Загреб и ...
сите 6 | | | веќе видена

Подготви: Марија Ковачева „Ретрото“ никогаш не излегува од мода особено ако станува збор за нешто сензационално, незаборавно…Во денови без спорт поради ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешниот дефанзивец на Милан, Лука Антонини откри интересни детали од престојот на Дејвид Бекам на „Сан Сиро“. Антонини бил изненаден од скромноста на таква ...
сите 5 | | | веќе видена

Коронавирусот го парализира фудбалот. Сите репрезентативни натпревари се одложени до понатамошно известување, додека клупскиот фудбал се игра само во неколку ...
сите 2 | | | веќе видена

Затоа е „специјален“, затоа е посебен, затоа е Жозе Мурињо. Во време на коронавирусот, кога фудбалот е „мртов“, стратегот на Тотенхем означи старт на ...
сите 37 | | | веќе видена

Легендарниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни 13 години го носеше дресот на Maнчестер Јунајтед и со клубот од „Олд Трафорд“ освои 16 трофеи. Еден од ...
сите 28 | | | веќе видена

Фудбалерите на Реал Мадрид се во изолација која продолжи и откако го минаа задолжителниот карантин поради кошаркарот Треј Томпкинс, кој заболе од коронавирус. ...
сите 9 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо е голем вљубеник во автомобилите а неговата ергела ќе биде побогата за нов „ѕвер“, Португалецот купил Бугати Чентодиечи вреднo 9 милиони ...
сите 25 | | | веќе видена

Пејачот Аца Лукас е познат како голем фан на Црвена ѕвезда, а на српските сајтови се појави снимка на која се гледа како тој на клавир свири, а група деца ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Питер Крауч раскажува анегдота за Роберт Просинечки во времето кога заедно играле за Портсмут. Англија Англискиот напаѓач вели дека Роберт Просинечки пушел ...
сите 3 | | | веќе видена

Месут Озил веќе неколку години е далеку од својата форма и постојано се поврзува со заминување од редовите на Арсенал. Германецот, сепак, остана на „Емирејтс“ ...
сите 25 | | | веќе видена

next