Сопствениците на клубовите и тренерите се обидуваат на најразлични начини да ги доведат своите играчи до најдобра форма. Некогаш тоа се прави со парични ...
сите 2 | | | веќе видена

Навивачите на Црвена ѕвезда кон крајот на август, пред Северната трибина на стадионот „Рајко Митиќ“ поставија тенк, како симбол за борба и да нема предавање на ...
сите 2 | | | веќе видена

Косовските власти стравувале дека руски служби би можеле да го искористат фудбалскиот натправевар помеѓу Косово и Црна кој се игра вечерва во Приштина за ...
сите 9 | | | веќе видена

Европската фудбалска унија, УЕФА бара партнер кој ќе ги советува како подобро да се соработува со полицијата и обвинителите, со цел посилна борба против ...
сите 8 | | | веќе видена

Натпреварот меѓу ФМП Академија и Куманово од Првата кошаркарска лига во скопска Кисела вода го следеше и претседеталет на КФСМ, Перо Антиќ. На трибините и ...
сите 7 | | | веќе видена

На денешен ден пред 22 години изби еден од најголемите скандали во историјата на познатиот производител од Штутгарт. На саемот за автомобили во Женева на ...
сите 3 | | | веќе видена

next