Легендарниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни 13 години го носеше дресот на Maнчестер Јунајтед и со клубот од „Олд Трафорд“ освои 16 трофеи. Еден од ...
сите 2 | | | веќе видена

Пејачот Аца Лукас е познат како голем фан на Црвена ѕвезда, а на српските сајтови се појави снимка на која се гледа како тој на клавир свири, а група деца ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Се сеќавате кога Болтон со Николас Анелка играше против Работнички? Тоа се случи во летните квалификации во сезоната 2007/2008. Болтон денес не е премиерлигаш ...
сите 17 | | | веќе видена

Фудбалерот и сопруг на Јелена Карлеуша Душко Тошиќ раскажува дека поминал низ драма кога си заминувал од Кина во периодот кога почнал да се шири коронавирусот. ...
сите 7 | | | веќе видена

Именувањето на Карло Анчелоти на клупата на премиерлигашкиот клуб беше прифатено со одушеување, навивачите од Ливерпул не очекуваа такво големо тренерско име. ...
сите 2 | | | веќе видена

Светската карате федерација (WKF) денеска реши да го одложи олимпискиот квалификациски турнир за Токио 2020 на неодредено време. Турнирот кој треба да биде ...
сите 6 | | | веќе видена

Поголем дел од српските спортисти кои настапуваат во Турција одбиле да се вратат во татковината бидејќи задолжително треба да поминат 14 дена во самоизолација, ...
сите 10 | | | веќе видена

Медиумите на Апенините освен вестите поврзани со коронавирусот, деновиве знаат да пуштат и вести кои имаат и позитивна конотација. Таква е и најавата дека ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешната светска и европска шампионка во бодифитнес, Јулија Ушакова, ги шокираше своите фанови со фотографијата објавена на нејзиниот Инстаграм профил. ...
| | веќе видена

Во 1978 година Аргентина стана светски фудбалски првак, а голем број клубови побрзаа да ги ангажираат нивните фудбалери. Челници на Тотенхем и Шефилд Јунајтед ...
| | веќе видена

Дејвид Бекам, фудбалска легенда. Име познато во целиот свет. Какви само голови постигнуваше во дресот на Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид, Милан, англиската ...
сите 5 | | | веќе видена

Канцеларијата на обвинителството во Ломбардија не најде кривично дело во постапките на 29-годишниот напаѓач на Бреша Марио Балотели, во случајот силување на ...
сите 9 | | | веќе видена

next