На овој ден Пресвета Богородица се јавила на тринаесетгодишната Милојка Јоциќ, фрлајќи стомна со вода на камен, благословувајќи го изворот од кој потекла вода ...
сите 2 | | | веќе видена

Верона е преубав италијански град, а на YouTube каналот Cities in 4K, можеме да видиме снимка во 4K резолуција која ни ја прикажува неговата убавина. Верона е ...
сите 4 | | | веќе видена

Тоа е авантура која Ви ветува неверојатен луксуз. O Royal Caribbean е брод кој нуди одлично искуство додека крстарите, поточно се работи за најскапиот крузер ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако полуостровот Касандра, или првиот прст на Халкидики, убедливо е најпосетено катче на грчкото приморје кога се во прашање туристите од регионот, многумина ...
| | веќе видена

Како случаен турист патувајќи низ Австралија и Нов Зеланд две години по ред, момчето Јохан од Белгија вели дека Европа има толку многу што да понуди во однос ...
сите 2 | | | веќе видена

Околу 1000 километри свероисточно од Перт во западна Австралија се наоѓа гратчето Ленстер, кој е дом за 500 луѓе. Во Ленстер стапката на невработеност е ...
| | веќе видена