Во текот на минатата година регистрирани и третирани од полицијата се 218 случаи на семејно насилство повеќе во однос на претходната година. Во текот на 2018 ...
сите 9 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, изјави денеска дека Црна Гора спроведува анти-српска политика и дека Србија е жртва на големоцрногорска ...
сите 53 | | | веќе видена

Амбасадите на Франција, Германија, Италија, Велика Британија и САД (Петорката) во Косово објавија изјава во која го објаснуваат својот став дека нема да ...
сите 23 | | | веќе видена

Едно лице во Албанија е хоспитализирано, медиумите во Албанија пишуваат дека постојат сомнежи дека лицето е заразено од коронавирусот. Во врска со случајот ...
сите 2 | | | веќе видена

Непознат маж ја нападнал Драгана Конатар од Бијело Поље во Црна Гора, минатата недела додека се враќала од работа. Тој во улицата позади градскиот стадион се ...
| | веќе видена

Грчките медиуми на големо пишуваат за убиството на Игор Дедовиќ и Стефан Стаматовиќ пред две недели во Атина. Дедовиќ, според грчките медиуми, го префлил ...
сите 4 | | | веќе видена

Кинезот Ше Јат Лунг, познат по тоа што се претставува како усташ, е протеран од Хрватска на три месеци, пишува сплитска „Слободна Далмација“.По гласното пеење ...
сите 4 | | | веќе видена

Момчето кое синоќа беше претепано во Подгорица од страна на навивачи на ватерполо репрезентацијата на Црна Гора се вика Јосиф Вукикевиќ Тој од нападот се ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Зларинскиот канал, во Јадранско море, пронајдено е и телото на вториот пилот на воениот хеликоптер кој се урна вчера на хрватскиот остров. Претходно, во ...
сите 28 | | | веќе видена

Премирот на Косово во заминување, Рамуш Харадинај изјави дека со специјалниот претставник на Соединетите Американски Држави за преговори меѓу Белград и ...
сите 63 | | | веќе видена

Павле Р. (31) активирал бомба во автомобилот марка опел вектра и се убил себе и Марина П. (28) со која бил во тајна врска. Се се случило на едно сришно патче ...
сите 10 | | | веќе видена

Трагедија се случи утринава на Ибарска магистрала кога во сообраќајна несреќа животот го загубија две млади лица од Црна Гора, а една жена е тешко повредена. ...
сите 9 | | | веќе видена

Властимир Шевер (42), претприемач од Стара Пазова, кој се самоуби пред парламентот во Белград, го убил Дејан Илиќ (48), професор на ДИФ, само три часа порано ...
сите 12 | | | веќе видена

next