Во Албанија, во последните 24 часа регстрирани се шест новозаразени со коронавирус, од тестираните 182 сомнителни случаи. Бројот на новозаразени денеска е ...
сите 126 | | | веќе видена

Епидемијата на коронавирусот го одложи и одбележувањето на 7 април – Денот на словенечкото знаме. Традиционалното празнување кое со години го организира ...
сите 92 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Тирана, Јури Ким ја пофали соработката меѓу албанскиот претседател Илир Мета, премиерот Еди Рама и лидерот на демократите, Љуљзим ...
сите 27 | | | веќе видена

Дебатата за висината на пратеничките плати за време на вонредната состојба во Бугарија, на денешната парламентарна расправа доби целосен пресврт, откако ...
сите 19 | | | веќе видена

Директорот на Универзитетскиот Клинички центар на Реpублика Српска, Владо Чајиќ, се здоби со неочекувана слава на социјалните мрежи поради гафот што го кажа ...
сите 4 | | | веќе видена

Бугарскиот министер за здравство Кирил Ананиев попладнево издаде наредба со која се воведува привремена забрана за влез на територијата на Бугарија на сите ...
сите 13 | | | веќе видена

Денеска со чувство на одговорност ги доставуваме нашите предлози за итни интервенции за по оваа криза да останеме исправени, а кога ќе излеземе од дома да не ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Србија за десетина дена ќе започне таканаречената плазна терапија за заболените со коронавирус, објави српската премиерка Ана Брнабиќ. Таа вели дека ќе ...
сите 34 | | | веќе видена

Претседателот на Косово Хашим Тачи поднесе денеска кривична пријава против градоначалникот на Митровица Агим Бахтири, поради неговата неодамнешна изјава дека е ...
сите 67 | | | веќе видена

Најмладиот пациент заболен од коронавирус во Србија, В.Н. е отпуштен од болница денеска од одделението за педијатрија на клиниката Др Драгиша Мишовиќ, потврди ...
сите 24 | | | веќе видена

Баш некој лош ден. Некоја непријатност. Викенд е, и наместо да се опуштам, чувствувам немоќ, немир и на ништо не се радувам. Ја гледам мојата дневна соба – ...
сите 3 | | | веќе видена

Хрватскиот министер за труд Јосип Аладровиќ не ја исклучи можноста државата да воведе скратување на работната недела поради епидемијата на новиот коронавирус. ...
сите 24 | | | веќе видена

Голем број српски државјани не носат заштитни маски, а на улиците има премногу луѓе, тврди членот од тимот на кинеските експерти за борба против коронавирусот, ...
сите 30 | | | веќе видена

Хрватските здравствени власти потврдија дека во земјата се откриени 77 нови случаи на лица заразени со коронавирусот. Како што јави дописникот на МИА, со овие ...
сите 7 | | | веќе видена

Водителот Миломир Мариќ раскажал во утринска програма детали за неговата средба со последниот претседател на СССР Михаил Горбачов.Мариќ се потсетил на една ...
| | веќе видена

Во двор на куќа во Белград пред два дена биле фрлени две бомби, се сомнева дека тие биле наменети за Дејан Поповац Чири (46), кој неодамна излегол од затвор, ...
| | веќе видена

next