Во Албанија, каде дневно во просек овој месец се регистрираат по 250 нови случаи со Ковид-19 или над 20 отсто од тестраните, денеска е регистрана најмладата ...
сите 67 | | | веќе видена

Хрватска и Србија се договорија кои локации треба да се пребараат во потрага по преостанатите 1.900 исчезнати лица кои загинаа во војната во 90-тите години, ...
сите 5 | | | веќе видена

Војничко гравче - најдобро крепи пред тешки попладневни состаноци. Успешен викенд им посакувам на сите граѓани на нашата земја, а добар грав, се разбира, ...
сите 10 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета, денеска ја потпиша уредбата со која на повторно рзгледување во Парламентот го враќа изорниот законик усвоен со измени без ...
сите 43 | | | веќе видена

Грчки суд одлучи раководството на екстремно десничарската, неонацистичка „Златна зора“, осудено за претворање на таа партија во криминална организација, веднаш ...
сите 10 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Босна и Херцеговина, Ерик Нелсон ги повика граѓаните во државата да извршат притисок врз владеачките елити за потребните политички, ...
сите 5 | | | веќе видена

Најплатениот граѓанин во Србија има бруто месечна заработувачка од 62 милиони динари или 528.000 евра. Тоа се просечни 778 бруто плати во земјата. Најбогатиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Хрватските веледрогерии денеска ја прекинаа испораката на лекови во повеќе од 80 проценти од болниците, а премиерот Андреј Пленковиќ тврди дека нема недостиг и ...
сите 25 | | | веќе видена

Основниот суд во Приштина го одобри барањето на Основното обвинителство во Приштина за изрекување мерка притвор во траење од еден месец против осомничениот ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако достигнеме 1.000 потврдени случаи на инфекција со коронавирус на ден, тоа ќе значи дека имаме најмалку 5.000 повеќе заразени секој ден, од кои повеќето ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Претставници на граничните полиции на Албанија, Македонија и Црна Гора денеска во албанскиот град Корча одржаа трипартитна прекугранична средба организирана од ...
сите 4 | | | веќе видена

Владата на Косово ќе додели пакет помош од 2 милиони евра за малцинските национални заедници кои што ќе се одобруваат преку Канцеларијата за заедници, ...
| | веќе видена

Хрватските власти мора да го запрат насилството врз мигрантите на границата со Босна и Херцеговина и да почнат да ги казнуваат одговорните полицајци, изјави ...
сите 13 | | | веќе видена

Вчера нешто после 23 часот, босанската полиција интервенирала во кафулето „Кафе Ланџ Легато“ во селото Ѓурѓевиќ кај Тузла. Но, според видеото кое се рашири низ ...
сите 5 | | | веќе видена

next