Започнува првиот од двата закажани денови да се испраша адвокатскиот тим на Трамп и на сенаторите Демократи од Претставничкиот дом кои дејствуваа како ...
сите 98 | | | веќе видена

Ванг Менгјун, Кинезинка која има мега популарна онлајн емисија за патување, јавно се извинила на целиот свет откако повторно излезе нејзиното старо видео од ...
сите 23 | | | веќе видена

Првата кинеска болница за лекување заболени од коронавирус е отворена во градот Хуанганг, во близина на Вухан, откако работници и волонтери претворија ...
сите 47 | | | веќе видена

Авганистански официјални лица потврдија дека уривањето на американскиот воен авион Бомбардиер Е-11А што завчера се случи вo провинцијата Газин, Авганистан, се ...
сите 71 | | | веќе видена

Владите сами да одлучат дали сакаат да ги евакуираат своите државјани од кинескиот град Вухан, кој е епицентар на епидемијата од коронавирус, соопшти денеска ...
сите 36 | | | веќе видена

Полицијата употреби палки и штитови додека илјадници пожарникари протестираа во Париз. Ова е само дел од нивната долгогодишна борба за подобра плата и услови, ...
сите 20 | | | веќе видена

Група крадци на автопатот кај Милано поставиле ноќна заседа за блиндирано возило што превезувало неколку милиони евра, но возачот успеал да ја пробие блокада ...
сите 7 | | | веќе видена

621 пратеник гласаа „за“, 49 „против“ и 13 беа „воздржани“. Сега останува на Советот на ЕУ преку писмена постапка да го потврди договорот, кој ќе влезе во сила ...
сите 99 | | | веќе видена

Последниот извештај на Евробарометарот покажува дека граѓаните на Европската Унија на интернет највеќе стравуваат за злоупотреба на нивните лични податоци и ...
сите 21 | | | веќе видена

Нашите две земји имаат заедничка стратешка визија, геополитичка визија во Европа и во Медитеранот, порача претседателот на Франција, Емануел Макрон по средбата ...
сите 25 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на заедничката прес конференција со албанскиот премиер Еди Рама во Брисел,го поздравил обновувањето на ...
сите 14 | | | веќе видена

Во Србија не стивнуваат реакциите по вчерашната одлука на Здружението „1 од 5 милиони“ да излезат на пролетните избори, „за да ги спречат „тројанците“ да ...
сите 10 | | | веќе видена

next