Советот на ЕУ да донесе одлука за почнување преговори со тоа што во меѓувреме ќе се воведе нова методологија во преговорите, која ќе ги има предвид ...
сите 523 | | | веќе видена

Поразите за македонскиот народ и за државата немаат крај, рече портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.-Зоран Заев и Нина Ангеловска утре ќе ја задолжат ...
сите 96 | | | веќе видена

Во склоп на проектот Денови на меѓуетничка интеграција: „ГРАДИМЕ ЗАЕДНИЧКА ИДНИНА-ГРАДИМЕ МОСТОВИ“ беа спроведени следниве активности: Во „Школка“ Градски ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерот Сугарески потсети дека централната власт помага и инвестира во Пелагонискиот регион, каде се реализирани повеќе проекти и го најави новиот експресен ...
сите 45 | | | веќе видена

Во тек е повикот за номинации „Медиум промотор на новинарството како јавно добро – Роберто Беличанец“. Тргнувајќи од премисата дека демократско општество кон ...
сите 17 | | | веќе видена

Почитувани трагачи по вистината, Ниту празничните денови не не’ поколебаа со нашите вечерашни гости Лидија Димова и Стефан Андоновски да сопреме во потрагата ...
сите 13 | | | веќе видена

Како што соопшти Министерството за правда, учесниците на конференцијата ќе дебатираат за „Дигиталните предизвици за правдата во Европа". На првата сесија ќе се ...
сите 22 | | | веќе видена

Во интервју за американската јавна радио станица ПБС премиерот Зоран Заев вели дека евентуално недобивање на датум за преговори со Европската Унија ќе ја урне ...
сите 8 | | | веќе видена

Ова го истакна во обраќањето премиерот Зоран Заев, на денешната регионална конференција за ефективна социјална заштита по повод Меѓународен ден за борба против ...
сите 27 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 2,6 степени утринава бил почувствуван во Струмица, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во ...
сите 22 | | | веќе видена

Додека ВМРО-ДПМНЕ се обидува да обезбеди мнозинство во Собранието на Република Македонија за предвремени парламентарни избори, водачот на ...
сите 14 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седница ќе одржи Националниот совет за евроинтеграции и Комисијата за финансирање и буџет. Како што се ...
сите 22 | | | веќе видена

Започна изградбата на примарната инфраструктура на Речица, првата индустриска зона во Општина Куманово, која се наоѓа покрај автопатот Куманово- граничен ...
сите 25 | | | веќе видена

– Македонија и Албанија ги исполнија клучните критериуми што ги постави ЕУ спроведувајќи комплексни домашни реформи. Дополнително, Северна Македонија го склучи ...
сите 97 | | | веќе видена

Дел од корисниците од скопските села Глумово, Сарај, Шишево, полициската станица во селото Глумово и фирмите „Адриус“ и „Бис-Оил“ во Општина Сарај утре од 9 до ...
сите 87 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

next