Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 22 часа

Останаа помалку од седум дена до претседателските избори во САД, а изборната кампања е при крај. Иако не е сигурно дека ова се последните трикови на ...
сите 12 | | | веќе видена

Во скратен мандат СДСМ постигна многу на сите полиња - по решавање на спорот со Грција и потпишувањето на договорот со Бугарија, се отвори евроатланската ...
сите 130 | | | веќе видена

Денес, претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, им се спротивстави на американските закани за санкции поради неодамнешното тестирање на напредниот руски ...
сите 62 | | | веќе видена

Заради поголема транспарентност Владата на својата интернет-страница започна со објавување на нето-платите на вработените во кабинетот на премиерот Зоран Заев, ...
сите 8 | | | веќе видена

Чешкиот премиер Андреј Бабиш рекол денес дека чешката влада ќе мора да ги заостри мерките против коронавирусот затоа што моменталните мерки не го запреле ...
сите 24 | | | веќе видена

Секоја жена го бара „x факторот“ кај мажот со кој ќе биде во врска, но „екс факторот“ е проклетство во животот на скоро секоја жена. Тоа е тој застрашувачки ...
сите 105 | | | веќе видена

Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, вечерва најави дека ќе се кандидира за лидер на ВМРО-ДПМНЕ затоа ...
сите 32 | | | веќе видена

Неколку напаѓачи фрлиле молотов коктел кон германскиот институт за инфективни болести Роберт Кох во Берлин, предизвикувајќи мала штета на зградата, соопшти ...
сите 8 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев вечерва на социјалните мрежи се надоврза на барањата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир ...
сите 17 | | | веќе видена

Екипите на Гресиа и Хередијано утрово одиграа 2:2 во рамките на шампионатот на Костарика, но за добар дел од фановите ова е неверојатен резултат и се сомневаат ...
сите 8 | | | веќе видена

Професорот по уставно право Светомир Шкариќ вели дека уставот не забранува седниците да се одвиваат он-лајн, односно дека тој не предвидува исклучиво тие да се ...
сите 44 | | | веќе видена

На 70 годишна возраст почина еден од најголемите голмани во историјата на фудбалскит клуб Пелистер од Битола, како и македонскиот фудбал – Томе Димитровски – ...
сите 18 | | | веќе видена

next