Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 22 часа

Речиси 30 години државата се обидува да исполни една своја стратешка цел, тоа е членството во НАТО, не само поради политички бенефит, туку поради тоа што како ...
сите 20 | | | веќе видена

Целосно укинување на законот за пазари. Со исто барање настапуваат и организаторите на пазари и пазарџиите. Овој закон на почетокот на годината ги дигна ...
сите 20 | | | веќе видена

По средбата со коалициските партнери, Мицкоски рече дека едногласно се договориле да го сменат името на коалицијата во „Обнова на Македонија“ зашто, како што ...
сите 57 | | | веќе видена

Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери смета дека клубот е на добар пат да „направи нешто многу важно“ оваа сезона. „Топџиите“ се на третото место во Англија и ќе ја ...
сите 16 | | | веќе видена

Секое второ домаќинство во германскиот главен град Берлин, има само по еден член. Поради тоа, во градот веќе постојат служби за помош на постари лица, кои ...
сите 11 | | | веќе видена

Поранешниот словенечки пратеник во Европскиот парламент и известувач за земјава во периодот од 2014 до 2019 година, Иво Вајгл, во интервју за „Европијан ...
сите 33 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека сè уште сака сите американски трупи да се повлечат од Сирија, но оти Јордан и Израел побарале од ...
сите 65 | | | веќе видена

Драматичниот пад на бројот на население во земјите од Југоисточна Европа, најмногу заради иселувањето на младите, ја загрозува способноста на овие земји да го ...
сите 35 | | | веќе видена

Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе пее на роденденот на Огњен Врањеш, а дека пристигнала во Грција веднаш се пофали на Инстаграм. Огњен отсекогаш сакал таа да му пее ...
сите 14 | | | веќе видена

Рускиот и францускиот претседател Владимир Путин и Емануел Макрон денеска телефонски разговараа за ситуацијата во Сирија и североисточна Украина, соопшти ...
сите 27 | | | веќе видена

next