Од Гордон Ремзи сме навикнати да слушаме и дознаваме нови рецепти, да гледаме подготовка на фантастични специјалитети и да го гледаме како ги прекорува ...
сите 3 | | | веќе видена

На видеото се гледа како автомобил во движење прегазува човек пред една пекара, а потоа излегува човек од автомобилот и почнува да го тепа прегазениот со цврст ...
сите 3 | | | веќе видена

Куќа без бетон со помош на 3Д принтер за помалку од 24 часа и за околу 4.000 долари. Стартап ICON од Остин кој почнал да печати куќи со помош на 3Д принтер би ...
сите 5 | | | веќе видена

74-годишниот Австралиец Дејвид Истман, кој 19 години недолжен поминал во затвор поради убиство на полицаец, добил 4,8 милиони долари обесштетување од државата. ...
сите 10 | | | веќе видена

Оливер Валас од Лондон пиел пиво во еден локален паб кога телефонот му заѕвонел со предупредување дека се детектирани движења во собата на неговиот сон. Тој ...
сите 3 | | | веќе видена

Американските компании „Мастеркард“ и „Виза“ се повлекоа од проектот на „Фејсбук“ за издавање на дигитални ризици на дигиталните валути.„Виза“ и „Мастеркард“ ...
сите 13 | | | веќе видена

Бокс мечот меѓу Патрик Деј и Чарлс Конвел беше одлучен во последната 10-та рунда, а иако големите фанови на овој спорт беа сведоци на спектакуларна борба, ...
сите 4 | | | веќе видена

Една мајка на Фејсбук споделила фотографии од својот син на кои го прикажува влијанието на зависноста од дрога. Американката Џенифер Салфен, признала дека ...
сите 9 | | | веќе видена

Инженерите на Хитлер тајно ги развивале некои од најамбициозните оружја кои што светот ги видел, а нацистичката команда верувала дека најновите оружја ќе им ...
сите 2 | | | веќе видена

Србија е во тага откако денеска во Бајина Башта Башта беше погребан Деспот Лазиќ, 12 годишно дете по долга болест.Тој страдаше од ретка болест кое го ослабнува ...
сите 3 | | | веќе видена

Мајка лажно тврдела дека нејзиниот син има карцином, па десетгодишното дете било подложено на 13 операции, иако воопшто не било болно. По две години, судот во ...
сите 5 | | | веќе видена

Оштеред, 14. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Властите во данскиот град Оштеред вовеле четиридневна работна недела за сите вработени во општинската администрација, во ...
сите 25 | | | веќе видена

Навистина е тешко е да се направи автомобилот кој бил вклучен во судир да изгледа како нов, но… продавачите барем ќе се обидат. За среќа, кај возилата има ...
сите 7 | | | веќе видена

Во последните години на пазарот техничките и куќните апарати се многу поевтини, но затоа помалку траат.Европскиот потрошувачки центар го истражувал феноменот ...
сите 7 | | | веќе видена

next