Атрактивната Дара почетокот на летото одлучи да го мине на хрватското приморје. Секако летото не може да мине без провокативни фоки од плажа. Дара ги поздрави ...
сите 9 | | | веќе видена

Еколошки групи повикаа на итни мерки против загадувањето на воздухот во Тузла, предупредувајќи дека концентрацијата на прашина во воздухот е далеку над ...
сите 4 | | | веќе видена

Доколку оваа година летувате во Грција тогаш треба да знаете дека ќе мора да ги почитувате сообраќајните праила затоа што една казна може да биде доволна за да ...
сите 5 | | | веќе видена

Финансиската полиција од утрово спроведува голема акција во скопското село Љуботен.Поради постоење на основи на сомнение за сторени кривични дела, криумчарење ...
сите 56 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Германија, Франк Валтер Штајнмајер, а неговиот кабинет соопшти дека ...
сите 88 | | | веќе видена

Синовите не некогашните лидери на белградските кланови и главни луѓе на "подземјето" се почесто одлучуваат да тргнат по стапките на своите, по лошо познати ...
сите 23 | | | веќе видена

Турција одново е државата која дала засолниште за најголем број бегалци во светот, објави весникот Сабах. Според Министерството за внатрешни работи на Турција, ...
сите 19 | | | веќе видена

Буклин Бекам на „Инстаграм“ објави спонзорирана фотографија договорена во соработка со БМВ, но поради еден детаљ објавувањето стана предмет на исмевање.Синот ...
сите 7 | | | веќе видена

Од јули треба да се намалат цените на услугите во роаминг меѓу Северна Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Косово и БиХ. Намалувањето во јули се очекува ...
сите 36 | | | веќе видена

Со цел приклучување на регионот кон Европската унија, во зона на стабилност, безбедност и економски просперитет, за европска иднина, на што треба да се гледа ...
сите 15 | | | веќе видена

next