Сите ја почитуваат изолацијата, па така примерна е и Јелена Карлеуша.Таа продолжува со секојдневни изненадувања за своите фанови на социјалните мрежи, а овој ...
сите 14 | | | веќе видена

Доцна попладнево од Дебар заминаа 106 лица кои беа затекнати со прогласувањето на кризната сосотојба во Дебар и Центар Жупа, поради корона вирусот. Како што ...
сите 67 | | | веќе видена

Револтирана мајка на една од повратниците од Словенија раскажува дека нејзината ќерка и останатите патници се оставени без вода, храна и тоалет и се затворени ...
сите 7 | | | веќе видена

Првиот позитивен случај со коронавирус во Битола е регистриран кај доктор од приватна болница. Тој на својот фејсбук профил ја раскажа целата приказна. ...
сите 45 | | | веќе видена

Гао Фу, познат и како Џорџ Гао, генерален директор на кинескиот Центар за контрола и превенција на болестите, во интервју за магазинот „Саенс“ ги лоцира ...
сите 39 | | | веќе видена

Ако водите љубов со џез музика, со партнерот ќе уживате поинтензивно и поемотивно, тврдат шпански психолози. Тие велат дека пријатните и нежни звуци делуваат ...
сите 10 | | | веќе видена

На 27 март 2020 во 22:53 часот во СВР Куманово, Ј.М. од Куманово пријавил дека околу 19.30 часот, во дом во населба „Карпош“ во Куманово, сопственост на А.И. ...
сите 138 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 650.919 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 30.299, а оздравеле 139.555 лица. – ...
сите 563 | | | веќе видена

Ние како мали или микро претпријатија кои најчесто бројат до 10 вработени и како правни субјекти од најразлични гранки, почнувајќи од бутици, книжари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот Фејсбук профил денеска објави дека се отворени дополнителни линии за психолошка поддршка наменети за родители ...
сите 20 | | | веќе видена

Конзервативната водителка на „Фокс њуз“, Триш Реган, доби отказ од телевизијита поради тоа што во неколку своите вечерни емисии пред две недели повикуваше дека ...
сите 7 | | | веќе видена

Конгресменот Елиот Енгел, водечки демократ и претседател на Комитетот за надворешна политика во Претставничкиот дом, во соопштение за јавноста изрази ...
сите 89 | | | веќе видена

Резултатите од тестовите за коронавирус направени на папата Франциск и неговите најблиски соработници се негативни, соопшти Ватикан. Во Ватикан се тестирани ...
сите 36 | | | веќе видена

Данскиот фудбалер Пионе Систо ја прекрши клупската дисциплина во Селта, влезе во автомобил и возеше 27 часа до родниот Копенхаген во „бегството“ од Шпанија и ...
сите 12 | | | веќе видена

next