Со својот најнов проект „Ослободување“, Милена Атанасова се позиционира како авторка којашто смело ги урива границите на медиумот со којшто се изразува, ...
| | веќе видена

Ганви е голема населба изградена на езерото Нокоуе, кое се наоѓа на еден час северно од градот Котоноу, наголемиот град во Република Бенин (западна Африка). Во ...
сите 10 | | | веќе видена

Триесетипетгодишна туристка од Германија посакала да сними незаборавно селфи на „Крајот на светот“, во националниот парк „Хортон Плејнс“ во Шри Ланка. Таа во ...
| | веќе видена

Србинот не игра во посакуваната форма а довербата која нему му ја укажува португалскиот стратег не е позитивно оценета од дел од тимот на Манчестер јунајтед, ...
сите 58 | | | веќе видена

Екипата на Оклахома Сити Тандер ја оствари осмата сезонска победа во НБА лигата и тоа над составот на Феникс Санс кого го добија пред своите гледачи со ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот француски пожарникар ги откри последните зборови на принцезата Дијана пред нејзината смрт. На 20-годишнината од големата несреќа, еден од првите ...
| | веќе видена

На пеачот му било пријатно да зборува за њубовниот живот, но затоа на останатите прашања одговорите ги давал како од топ.Аца Лукас е познат како некој кој сака ...
сите 2 | | | веќе видена

Вучиќ нагласи дека косовскиот претседател Хашим Тачи може од Русија да добие поддршка замо за нешто со што ќе се согласи Србија. Србија сака да го продолжи ...
сите 118 | | | веќе видена

Во турската серија „Нашата Дениз“која ја гледате на Сител Телевизија, тој ја игра улогата на чесниот Мират кој сака да им помага на луѓето. Но, во приватноста ...
сите 5 | | | веќе видена

Шокантниот пораз на Барселона од Бетис (4:3) минатата сабота само дополнително ги налути навивачите на овој клуб поради лошата игра во одбраната оваа сезона. ...
сите 21 | | | веќе видена

Најмалку 42 лица загинаа во пожарите кои беснеат на северот од Калифорнија, поради што тие се прогласени за најсмртоносни во историјата на таа сојузна ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Русија објави архивски снимки од летот на стратешкиот бомбардер носач на ракети Ту-95. „Прототипот на авионот полета на 12 ноември ...
сите 3 | | | веќе видена

Дваесет лица се повредени, од кои една потешко, по судар на двокатен автобус во лондонскиот кварт Кројдон, пренесуваат британските медиуми. Како што јави Скај ...
сите 10 | | | веќе видена

next