Нова најава за протест против загадувањето на воздухот од синоќа ги подели скопјани на верници и луѓе кои повеќе не веруваат ни во оваа форма на барање права и ...
сите 17 | | | веќе видена

На ниските температури се намалува протокот на крвта, а организмот се обидува да се ослободи од водата. Додека е ладно, поретко чувствуваме жед, што е особено ...
сите 2 | | | веќе видена

„Семејството не ме сака повеќе“ или „Децата ќе ме заборават“...Дали сметате дека на старите луѓе би им било подобро во старски дом или пак дома? Што е со ...
сите 2 | | | веќе видена

 Таа сака да ја нагласува убавината на нејзината татковина и како зимска дестинација топло го препорачува Банско. Гергана Илиева од Бугарија за себе вели ...
сите 2 | | | веќе видена

Општина Штип само што најави пониски цени на водата за пиење за десет проценти, а од ноќеска на полноќ, поголем дел од градот е со нарушено водоснабдување. Во ...
сите 16 | | | веќе видена

Скопје, 23 јануари- Откако пазарџиите излегоа на протест незадоволни од новото законско решение за зелените пазари, парламентарното мнозинство призна дека е ...
сите 136 | | | веќе видена

Колку е реално Македонија на наредните парламентарни избори да гласа во една изборна единица? Помалите политички партии повторно побараа промена на изборниот ...
сите 44 | | | веќе видена

Скопје, 23 јануари- Македонската економија годинава ќе забележи раст од три проценти, се најавува во најновиот извештај на ОН за ситуацијата и перспективите на ...
сите 17 | | | веќе видена

Четириесет коњи се пронајдени мртви покрај пресушена бара во централниот предел на Австралија. Причината се екстремните временски услови, пренесуваат ...
сите 26 | | | веќе видена

next