Нова трагедија го потресе регионот откако младиот 19-годишен фудбалер Стефан Тодоровиќ почина на пријателски меч во Србија меѓу Слога и Јухор. Момчето ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец. До четврток времето ќе се задржи претежно сончево и потопло. Од петок се очекува наоблачување ...
сите 87 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија одлучи да преземе екстремен чекор кој води кон длабока институционална криза, со откажување на пратеничките мандати. ...
сите 62 | | | веќе видена

По две моќни експлозии, се сруши електроцентрала во близина на Дортмунд, јавија агенциите. 120 локални жители беа извадени од своите домови поради безбедносни ...
сите 8 | | | веќе видена

Покрај неверојатниот Криштоф Пјонтек, големо освежување во тимот на Милан секако е и суперталентираниот Лукас Пакета, надежниот бразилски фудбалер кој ...
сите 46 | | | веќе видена

Дерби натпреварот помеѓу Шкендија и ФК Вардар денеска заврши со резултат 1-0, но тензиите во Тетово ги подигнала сакндалозната одлука на судиите да не признаат ...
сите 21 | | | веќе видена

Еурофарм Работник го претрпе вториот пораз во групната фаза од ЕХФ купот од Татабања (21:31) пред својата публика во Битола. Но, не е поразот тој што толку ...
сите 22 | | | веќе видена

Апостолос Ѕиѕикостас, гувернер на грчкиот регион Централна Македонија, во утринската програма на телевизијата Скај категорично порача дека нема да ги промени ...
сите 2 | | | веќе видена

next