Група туристи на Тајланд останале запрепастени кога при веслање со кајак во провинцијата Краби здогледале непознати суштества кои наликувале на мајмуни и луѓе, ...
сите 2 | | | веќе видена

Битола веќе со денови е еден од најзагадените градови во Македонија, а еден од најголемите причинители е и РЕК Битола која според најновиот годишен извештај ...
сите 15 | | | веќе видена

Портпаролката на Европската Комисија, Маја Коцијанчич уште еднаш повтори дека не може да коментира судски процедури кои се во тек и дека некои работи не се во ...
сите 43 | | | веќе видена

Експремиерот Никола Груевски преку Србија премина во Унгарија, а четнички баjoнети го обезбедуваа до Хоргош, изјави Војислав Шешељ во емисијата „После ручка“ ...
сите 11 | | | веќе видена

На порталот на Основниот суд во Скопје, на завчерашната седница е констатирана оставката на судијката Анета Арнаудовска, која неофицијално е одговорна за ...
сите 3 | | | веќе видена

– Предложивме итни мерки кои треба да се преземат во овој период кога загадувањето на воздухот достигнува енормни димензии, така што нашите предлози се дека ...
сите 24 | | | веќе видена

Според Побједа, кога Груевски влегол во Црна Гора, со него биле носителите на унгарски дипломатски пасоши Кулсар Антал и Варсалваи Шаба, а додека влегувале во ...
сите 309 | | | веќе видена

Едно е јасно, дека Никола Груевски побегнал со дипломатско возило на Унгарија. Отворена е двојна истрага која треба да утврди како избегал. Штом истрагата ќе ...
сите 98 | | | веќе видена

Триесет и три годишен Кумановец си остана без скоро 50 илјади евра. Наместо да ја добие автоматската машина за кроење тој добил информација дека парите ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Казна од 2.500 до 500 евра за бугарските градоначалници кои нема да преземат мерки против загадувањето на воздухот, се предвидува со предлог-законот за чист ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешниот готвач на кралското семејство, Дарен Мекгрејди открил интересни детали за британската кралица Елизабета Втора и нејзините специфични прехранбени ...
сите 9 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ по денешната седница на Бирото за координација на безбедносните служби изјави дека акцентот бил ставен ...
сите 4 | | | веќе видена

Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
сите 41 | | | веќе видена

next