Глувците се суштества што се држат едни со други... Се разбира, кога сте старатели на мали и невини суштества, мора да се грижите за нив. Погледнете го ...
сите 3 | | | веќе видена

Балсам за уста Постојат два вида на херпес – орален и генитален, и двата се пренесуваат со директен контакт. Ако позајмите балсам за усни од некој кој има ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин сме го виделе во голем број несекојдневни ситуации од јавање, управување со подморница, игри со тигари, постигнување ...
сите 14 | | | веќе видена

Француските власти шести дена трагаат по брачна двојка од Македонија, осомничена за киднапирање на сопственото бебе. Докторите во угледната болница Мерси во ...
сите 5 | | | веќе видена

Индиски авион кој летал од Мумбаи до Џаипур морал да се врати на аеродромот поради тоа што повеќемина патници се пожалиле на болки во ушите, а почнала да им ...
сите 29 | | | веќе видена

Александар Тодоров уште еднаш се врати во Самоков, на местото каде стигна до еден од своите најголемите резултати во тренерската кариера, освојувањето на БИБЛ ...
сите 4 | | | веќе видена

Девојчето од Велика Британија Кортни Хедвин има само 13 години, но тоа не ја спречи буквално да растури на натпреварувањето „America’s got talent“, каде сите ...
сите 4 | | | веќе видена

По речиси половина година откако ја претепа сопругот Лука Лазукиќ, српската пејачка Наташа Беквалац се враќа на сцената. Таа деновиве ги објави сликите од ...
сите 15 | | | веќе видена

Директорот на А.Д. Топлификација, Димитар Хаџи-Мишев, денеска со допис до медиумите реагираше на постапката за стечај на компанијата ТЕ-ТО АД Скопје, која ...
сите 10 | | | веќе видена

next