Со внимателно планирање и напад на цели исклучиво од висок профил, хакери со уценување за помалку од пет месеци успеале да „заработат“ над 3 милиони долари. ...
сите 5 | | | веќе видена

Маурицио Сари воопшто не се штедеше по поразот од Арсенал во дербито на „Емирејтс“ и брутално распали по своите ѕвезди на кои им порача дека се имаат навикнато ...
сите 15 | | | веќе видена

Англискиот премиерлигаш Тотенхем е во потрага по нов напаѓач кој би дошол во Лондон по итна постапка и би го надоместил отсуството на најголемата ѕвезда Хари ...
сите 29 | | | веќе видена

Улогата на жената во стереотипното општество во конкуренција за Златна мечка Најновиот филм на Теона Стругар Митевска, „ Господ постои, името ѝ е Петрунија ” ...
сите 21 | | | веќе видена

Првите луѓе на федерацијата, в.д. претседателот, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски заедно со претседателот на Федерацијата за Училишен ...
сите 2 | | | веќе видена

Тој е актер, пејач, водител, шоумен со кој Македонија се гордее. Нашата најголема легенда очигледно е во тренд со светската мода, па го прифати предизвикот кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Седум години нема конкурс за учебници по стручните предмети. Ако на ова ја додадеме, како што дел од нив сами признаваат, неажурноста на професорите, ученици ...
сите 9 | | | веќе видена

Дамаск одговара на воздушните напади на Израел на територијата на Сирија. "Ако продолжите ќе го искористиме правото на самоодбрана и ќе го бомбардираме ...
сите 40 | | | веќе видена

Киа и Хјундаи промовираа концепт за безжично поленње на електричните автомобили и целосно автоматско паркирање преку системот AVPS - Automated Valet Parking ...
сите 7 | | | веќе видена

Никогаш не треба да жалите за времето кое го трошите за нега на своето лице или тело. Во продолжение прочитајте неколку рецепти за убава кожа кои ќе ја ...
сите 15 | | | веќе видена

Група туристи ќе завршат на суд, поради тужба поднесена против нив од компанијата Royal Caribbean. Компанијата најави тужба, бидејќи туристите го снимиле ...
сите 6 | | | веќе видена

Најдобриот кошаркар на Оклахома Сити, Расел Вестбрук, ноќеска имаше одлична партија против Портланд, па затоа нему му припаѓа признането за потег на вечерта во ...
сите 17 | | | веќе видена

Охриѓани повторно ја докажаа својата хуманост на дело. Собрани се потребните средства за лекување на Целе Костоски од Охрид. Охриѓанецот, кому му експлодира ...
сите 2 | | | веќе видена

next