Македонски државјанин со фалсификувани бугарски документи се обидел да влезе на територијата на Босна и Херцеговина, но при проверка на документите гранична ...
сите 13 | | | веќе видена

Пристигна трејлерот за крими драмата “Hotel Mumbai” која е снимена според вистинска приказна за разорниот терористички напад кој се случи во хотелот “Taj Mahal ...
сите 2 | | | веќе видена

Претставниците на ранчот на Мајкл Џексон "Neverland" го критикувале документарецот во кој се наведува дека покојната поп ѕвезда сексуално злоставувала деца, ...
сите 11 | | | веќе видена

Стефанос Циципас во 2018-та година стана најдобриот млад тенисер на светот. Во пролетта лани уште како тинејџер го играше првото ATP финале, а во првите денови ...
сите 143 | | | веќе видена

Меморандум за соработка за интеграција и унапредување на потребите на сите деца и младинци кои имаат оштетен вид, денеска потпишаа директорите на Агенцијата за ...
сите 4 | | | веќе видена

Ќебап-мајстор ја задавил својата убава ќерка, која била стомачна танчерка, а потоа ја исекол на парчиња со огромен нож кој го употребувал на работа. Хасан Усла ...
сите 6 | | | веќе видена

Драги сограѓани, браќа, сестри, братучеди и сватови, дали побрзо ќе стаса законот за јазиците до Венецијанската комисија или ние граѓаните ќе се навикнеме да ...
сите 3 | | | веќе видена

Четири лица ќе имаат можност три месеци да се преселат и да живеат во италијанското село Гротоле, во областа Базиликата, со сите покриени трошоци за живот и ...
сите 6 | | | веќе видена

Еден од раководителите на операцијата за барањето на исчезнатиот авион, во кој беше и фудбалерот Емилијано Сала, не верува дека ќе има позитивен исход целата ...
сите 60 | | | веќе видена

Меѓународната непрофитна организација Oxfam објави дека 26 најбогати луѓе во светот поседуваат богатство еднакво на тоа колку што поседуваат половина од ...
сите 18 | | | веќе видена

next