Ќерката на македонскиот фолк-пејач Наум Петрески, Анастасија Петреска, се омажи за пејачот Владимир Поповски, кој заврши со повреда на ногата, па е на домашно ...
сите 8 | | | веќе видена

Од агенцијата преку која била купена недвижнината не сакале да го откријат името на купувачот и само откриле дека станува збор за познат „европски ...
сите 3 | | | веќе видена

Белгиецот Ромелу Лукаку кој требаше да тресе мрежи за тимот на Манчестер Јунајтед не ги оправда очекувањата. Актуелниот кормилар на „ѓаволите“ повеќе му верува ...
сите 8 | | | веќе видена

Наместо свиткана кичма и антидржавните политики на Заев, државата има потреба од стабилност и сигурност, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од ...
сите 11 | | | веќе видена

E.Д., 25-годишна девојка на велосипед вчера била тешко повредена на крстосницата од булеварите „Јане Сандански" и „Кузман Јосифовски Питу" во Скопје. Според ...
сите 72 | | | веќе видена

Младиот италијански фудбалер, Николо Ѕаниоло во својата прва сезона успеа да се наметне во дресот на Рома и да ги придобие срцата на сите навивачи на римската ...
сите 59 | | | веќе видена

next