Во изминатите седум дена учениците од четврто одделение од ОУ „К.Ј.Питу“ од Кичево, во соработка со волонтерите на Црвениот крст од овој град, ја спроведоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Пеачот на пријателите на прослава им го раскажал сонот кој му ги окупирал мислите и неможел да ја скрие возбудата од тоа што во сон му се појавила пеачката ...
сите 50 | | | веќе видена

Скоро 130 години го носеше теретот на светот на своите плеќи. Наречен “големото К”, меѓународниот прототип килограм, кој досега служеше и како стандард за сите ...
сите 6 | | | веќе видена

Ракометарот на Вардар, Сташ Скубе се најде на официјалниот профил на ЕХФ со неговиот фер плеј потег на дуелот против Барселона. 29 годишниот бек беше фаулиран ...
сите 10 | | | веќе видена

Актуелната колекција на етаблираната дизајнерка Алберта Ферети, за сезоната есен-зима 2018, е хит помеѓу славните дами. Ако ја следите нејзината работа, ...
сите 14 | | | веќе видена

Секоја година кога ќе дојде зимската сезона, дишеме на шкрги. Воздухот уриваше рекорди на загаденост и деновите кои се зад нас. Дождот и временските прилики се ...
сите 17 | | | веќе видена

Младиот поет Филип Димкоски во рамките на својата есенска балканска турнеја ги промовира своите нови книги и одржува средби со читателите. Претходно одржа ...
сите 3 | | | веќе видена

Брачниот живот секојдневието ми изгледа како на секоја нормална жена, рече во интервју за „Екслузив“ Каролина Гочева. Пејачката вели дека ја прават среќна ...
| | веќе видена

next