Претседателот на Русија, Владимир Путин одликуваше руска ветеранка од Втората светска војна – оваа хероина собира средства на интернет како поддршка на ...
сите 3 | | | веќе видена

Вториот дел од книгата „Власите низ историјата на Градот Скопје” од Мирјана-Јана Николовска-Неделковска е објавена во чест на празникот 13-ти ноември, денот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога претседателот на државата Стево Пендаровски му шепоти на г-динот Борисов „љубави“ на српски јазик, а премиерот Зоран Заев го гушка бугарскиот премиер како ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден од начините да се запознаат одредена земја и нација е да се седне во еден ресторан и да се проба некој специјалитет што е карактеристичен за тоа поднебје. ...
сите 8 | | | веќе видена

Иако е фудбалска легенда и еден од најдобрите во историјата на овој спорт, Диего Марадона не оставил којзнае какво материјално богатство зад себе. Според некои ...
сите 6 | | | веќе видена

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон изјави дека во таборот на Ливерпул погрешиле кога се решиле да му дадат јавна поддршка на Луис Суарез по инцидентот кој ...
сите 13 | | | веќе видена

Возењето велосипед и велосипедската мрежа се едно од решенијата за намалување на последиците од климатските промени, соопштија од здружението на граѓани ...
сите 23 | | | веќе видена

Коронавирусот главно се шири на големи собири и прослави, каде што луѓето седат без заштитна маска и не ги почитуваат мерките, покажуваат епидемиолошките ...
сите 26 | | | веќе видена

Фудбалерите на Атлетико Мадрид, Анхел Кореа и Хозе Хименес, на полувремето од синоќешниот меч со Локомотив Москв, изразија незадоволство од тоа што судијата со ...
| | веќе видена

Веројатно, многумина од вас, патувајќи низ Европа, сте наишле на слатки бутици со холандска козметика „Rituals“ (Ритуалс), кои магнетски ги привлекуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

next