Администрацијата на јавните обвинителства штрајкува за повисоки плати. Бараат зголемување на месечните примања за 78 проценти по примерот на функционерите, ...
сите 46 | | | веќе видена

15-годишното девојче кое почина откако беше избодено во автобус пред трговски центар во Кројдон, Велика Британија, претходно се расправало со својот убиец, ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Грузија за Република Северна Македонија, Отар ...
сите 182 | | | веќе видена

Во услови кога не се залечени раните од оној траур и гнев што секој од нас го чувствува поврзан со она што се случувало на Клиниката за онкологија, стигнува ...
сите 89 | | | веќе видена

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Тревис Кинг, кој премина на северот од Јужна Кореја за време на обиколката на заедничката безбедносна ...
сите 42 | | | веќе видена

15-годишно девојче почина откако утринава беше избодено со нож во автобус пред трговскиот центар во Кројдон, Велика Британија, потврди полицијата. Инцидентот ...
сите 15 | | | веќе видена

Од 2024 година во Берлин стапува на сила новиот закон за издавање станови, неодамна усвоен од Берлинскиот Сенат. Според новото правило, самците ќе можат да ...
сите 6 | | | веќе видена

Баерн Минхен оствари рутинска победа над Минстер во германскиот фудбалски куп, но неговите навивачи уште еднаш јасно протестираа поради одлуката на ...
сите 63 | | | веќе видена

Продавници во центарот на Филаделфија и други делови на градот биле ограбени вчера, откако во нив упаднала толпа малолетни и млади луѓе, соопшти полицијата. ...
сите 13 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан објави дека заедничката гранична патрола на Србија и Унгарија неодамна била нападната со автоматско оружје и посочи дека ...
сите 29 | | | веќе видена

Таинствените, т.н „голи“ парчиња земја кои во облик на круг се појавуваат во подрачјата на Намибија и Австралија се далеку пораширени од тоа што досега се ...
сите 6 | | | веќе видена

Во судар на два приватни патнички авиони во северната мексиканска држава Дуранго загинаа пет лица, меѓу кои и едно дете, соопштија државните власти. Несреќата ...
сите 7 | | | веќе видена

Полицијата во Словенија пред 9 часот утринава добила дојава за пукање, во Драженци во близина на градот Птуј. Маж од семејна куќа пукал и во полицијата, која ...
сите 9 | | | веќе видена

Зменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, ...
сите 182 | | | веќе видена

Мерсер својата „срцепарателна“ животна приказна му ја претставил на обичниот свет преку интернет. Покер аматерот Роб Мерсер се претставувал како тешко болен од ...
сите 6 | | | веќе видена

next