Социјалната дистанцираност е една од најспоменуваните поими последниве денови, но, порано не беше така. Доказ за тоа се насловните страници на култните албуми, ...
сите 4 | | | веќе видена

Еве како четири лица може да се соберат во малиот електричен автомобил. Wuling E5C е долг 2,9 метри и широк само 1,4 метри, додека висок е 1,6 метри. Јасно е ...
сите 3 | | | веќе видена

Научниците откриваат дека и другите женки цицачи имаат подолг животен век од мажјаците, и дека тоа е тренд кој не е карактеристичен само за луѓето. ...
сите 4 | | | веќе видена

Веќе на сите нѝ е добро познато што се случува, дека ситуацијата е сериозна и дека мора да се почитуваат воведените мерки од владата, за што побрзо да заврши ...
сите 34 | | | веќе видена

Кинезите на различни начини се борат против пандемијата на коронавирусот, а „оружје“ од неодамна се и специјалните „тунели за дезинфекција“. Засега два вакви ...
сите 6 | | | веќе видена

За тоа како нашите секојдневни навики влијаат на ширењето на заразата од коронавирусот и што не очекува понатаму, во Еден на Еден ќе зборуваат тројца еминентни ...
сите 14 | | | веќе видена

Кучињата кои што се обучуваат да препознаваат малигни болести, наскоро ќе имаат важна улога и во препознавање на коронавирусот. Кучињата кои што би барале ...
сите 18 | | | веќе видена

Во Италија околу 7.500 луѓе починаа од коронавирусот, но закрепнаа 9.362 лица. Еден од нив е Фаусто Русо, 38-годишник кој бил на интензивна нега во малиот град ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од најстарите пациенти заразени со вирусот COVID-19, маж на возраст од 101 година од италијанскиот град Римини, закрепнал од тој вирус, јавиле денес ...
сите 22 | | | веќе видена

Сноуден предупредува на користење на вештачката интелигенција во следењето на луѓето. Следењето на луѓето во текот на пандемијата на коронавирусот би можело ...
сите 10 | | | веќе видена

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ започнува со тестирање за детекција на коронавирусот (Ковид-19). Тестирањето се врши единствено со претходно закажување ...
сите 32 | | | веќе видена

next