Се поголемите екрани во модерните автомобили стануваат тренд, а аналогната инструментална табла полека, но сигурно изумира. Hyundai сето тоа одлучи да го ...
сите 3 | | | веќе видена

Едно лице е приведено во Скопје за време на гласањето на претседателските избори, бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдуваат од МВР. Инцидентот се ...
сите 62 | | | веќе видена

Екипата на Манчестер Сити излезе како победник од дербито со Тотенхем на денешната средба во Премиер лигата. По драмата во Лигата на шампионите во која ...
сите 57 | | | веќе видена

Групата “Spice Girls” ја откажала турнејата која требало да ги собере членките на некогаш најпопуларниот женски бенд, а се откажале од истата поради скандалот ...
сите 3 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 27 | | | веќе видена

Во една од најсиромашните држави во Јужна Америка живее племе чии припадници имаат најздраво срце помеѓу луѓето. Во што се крие нивната тајна? Припадниците на ...
сите 5 | | | веќе видена

Британскиот научник Дејвид Нар, веќе подолго од една деценија работи на развој на синтетичка замена за алкохол, кој го нарекува алкарел (Alcarelle). Тој тврди ...
сите 3 | | | веќе видена

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија со сигурност ќе си замине од клубот ова лето како слободен агент. Фудбалерот кој долги години служеше на ...
сите 17 | | | веќе видена

Пејачката, нејзиниот поранешен насилен сопруг и дадилката, "тројка" под дејство на опојни супстанци - оваа афера ја шокирала јавноста пред две години. ...
сите 3 | | | веќе видена

Тешко дека јавноста наскоро ќе го заборави љубовниот триаголник на релација Бредли Купер – Ирина Шајк – Лејди Гага, но актерите на оваа драма (веројатно вешто ...
сите 8 | | | веќе видена

Лес Перот, автор на книгата “The Ultimate Guide To Crazy Good Sex” зборува за машко-женските односи и дели совети како да ги подобрите. Тој нагласува дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Животот е убав и треба да се живее со полни гради бидејќи кога ќе сфатите дека ви преостанува уште малку време, често е доцна да им се препуштите на авантурите ...
сите 4 | | | веќе видена

next