Осмото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ ќе се одржи од 19 до 25 август 2017 година во, и на платото пред, Куршумли-ан во Скопје. ...
сите 66 | | | веќе видена

Дефинитивно, Македонија оваа лето е епицентар на најдобрата забава и музика во регионот.По еден месец чекање, љубителите на добрата музика и забава пред нов ...
сите 3 | | | веќе видена

Кралот на рокенрол, Елвис Присли, почина пред 40 години, а годишнината од смртта на славниот музичар се одбележува цела оваа недела. Елвис Присли е роден во ...
сите 10 | | | веќе видена

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. ...
сите 243 | | | веќе видена

Шокантна вест која беше за брзо време разрешена, ја потресе спортската јавност во Србија и Европа. Никој не знаеше каде е поранешниот светски шампион во ...
сите 11 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) вчера испратила мислење до Собранието на РМ во врска со седницата за разрешување на Марко Зврлевски. ...
сите 574 | | | веќе видена

Рускиот олигарх Алексеј Шаповалов официјално се венчал со свршеницата Ксенија Тсаритсина на луксузна церемонија во Москва. Иако имаат две деца, дури сега ...
сите 15 | | | веќе видена

Вчера во 14 часот и 20 минути на локалниот пат Банско – Муртино се случила сообраќајна незгода помеѓу два автобуса со штипски регистарски ознаки, теренско ...
сите 54 | | | веќе видена

По жестоката расправија избила и тепачка, а возачот го извлекол подебелиот крај... Еден британски турист ја снимил невообичаената ситуација на сред бел ден, на ...
сите 42 | | | веќе видена

Не постои ниту еден дел од телото на нејзината сестра кој не е во рани или убоди од инсекти... Лиса Терис (25) од Луивила во Кентаки, преживеала нешто помалку ...
сите 12 | | | веќе видена

Адвокатот оценил дека жената била силувана од страна на полицајците... Скандалот кој избил во Тексас уште во 2015. година, дури сега излегол на виделина, и тоа ...
сите 13 | | | веќе видена

Вчера околу 17 часот и 15 минути во месноста наречена Манасиови Воденици на магистралниот пат Делчево – Македонска Каменица излетала од патот цистерна со ...
сите 35 | | | веќе видена

Амбасадорката на САД во Обединетите нации, Ники Хејли, изјави дека Иран мора да одговара за лансирањето на ракетата, поддршката на тероризмот, занемарувањето ...
сите 42 | | | веќе видена

next