Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон, наводно е заљубен во 30-годишната докторка Кери Еплс Сајмондс. Првите приказни за тоа ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден Американец e обвинет бидејќи со нога удрил и повредил галеб кој пробал да му го земе чизбургерот додека седел на плажа во Њу Хемпшир. Toкму поради тоа, ...
сите 4 | | | веќе видена

Само што зачекори на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Торонто, сите очи биле вперени во прекрасната актерка Џулија Робертс. 50 годишната глумица која ...
сите 7 | | | веќе видена

Ме Вест, ќерка на озлогласените сериски убијци Фред и Роуз Вест, имала трауматично детство во семејната куќа на Кромеловата улица во Глостер, која што е ...
сите 3 | | | веќе видена

Тимот на млади ентузијасти, идејата за дрвени модни додатоци, за прв пат ја реализира во 2013 година. Нагласеното чувство за дизајн и мода, како и нивното ...
сите 2 | | | веќе видена

Британскиот водител на утринската програма "Good Morning Britain", Пирс Морган, жестоко "удрил" по плус сајз моделот Тес Холидеј, поточно по креативниот тим на ...
сите 7 | | | веќе видена

Иако на почетокот на летото се ширеа гласини дека се разведуваат, сега е прилично јасно дека станува збор само за гласини. Дејвид и Викторија Бекам пред два ...
сите 8 | | | веќе видена

Корисниците на социјалните мрежи ја оценија Џорџина Родригез како најубава, но и најдобро стилизирана дама на филмскиот фестивал кој моментално се одржува во ...
сите 9 | | | веќе видена

Франција успеа да ја победи Холандија со 2:1 во натпреварот од Лигата на нации и со самото тоа на одличен начин се претстави пред домашните фанови во Париз, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Наплатата на даноци и придонеси заклучно август е повисока за 120 милиони евра во однос на минатата година. Ова укажува на поголема економска активност, ...
сите 82 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација запиша нова победа во Лигата на нации, односно пред избраниците на Игор Ангеловски по Гибралтар падна и селекцијата на ...
сите 27 | | | веќе видена

Инстаграм Кралицата, Селена Гомез уште еднаш ја оправда својата ласкава титула. Нејзината последна објава, за половина ден собра речиси шест милиони лајкови и ...
сите 10 | | | веќе видена

next