По четири фантастични денови на Петроварадинската тврдина во Нови Сад, Егзитовиот „Лајф Стрим“, проектот реализиран во партнерство со Светската програма за ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова се новите правила кои што секој филм мора да ги почитува. Филмската Академија воведе нови правила кога станува збор за доделувањето и избирањето на ...
сите 3 | | | веќе видена

На дното на Балтичкото море, пронајден бил брод за кој што се верува дека во Холандија се користел во текот на 17-от век. Бродот има три јарболи, има труп кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред автомобилите да станат вообичаен дел од 20-от век, уличните продавачи овошјето и зеленчукот го продаваат од шарени автомобили кои ги влечеле коњи. Тоа ...
сите 7 | | | веќе видена

Секојдневното внесување на умерена количина рен, ќе ви помогне вашиот респираторен систем да биде здрав, но и ќе ви донесе многубројни предности. Со доаѓањето ...
сите 24 | | | веќе видена

Како што веќе знаеме, американската јавност не е толку многу воодушевена со актуелниот претседател - тоа не е никаква тајна. Додека американската јавност ...
сите 17 | | | веќе видена

Лаура Кларк стигна во центарот на вниманието на спортската јавност откако беше погодена со топче од страна на Новак Ѓоковиќ. Американската линиска судијка доби ...
сите 116 | | | веќе видена

Видео снимките на кои се прикажани реплики од единствениот "Tesla Cybertruck" направени во режија на руски авто-ентузијасти, брзо станале вирални на интернет. ...
сите 3 | | | веќе видена

Поединечни земји ги отворија границите за туристите и ги укинаа ограничувањата кои ги имаа со цел да се заштитат од пандемијата, а меѓу нив е и овој остров во ...
сите 12 | | | веќе видена

Оваа билка е лек за луѓето со зголемено ниво на шеќер во крвта, а се одгледува многу едноставно. Делот кој расте над земја може да се искористи исто толку ...
сите 35 | | | веќе видена

Менталното здравје е нешто кое многумина го занемаруваат. Психологот д-р Џули Смит одлучила на забавен начин да го промени тоа и да ги едуцира луѓето. Таа ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Во потег што претставува силен удар врз Палестинците, Арапската лига на својот годишен самит во средата одби да гласа за резолуција со која се осудува ...
сите 112 | | | веќе видена

Во Јапонија на секои 15 минути се краде по еден велосипед. Од 35.395 украдени велосипеди во 2018-та година, 42 отсто биле правилно заклучени, што на ова момче ...
| | веќе видена

next