Владо Јаневски тргнал на свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин во друштво на Калиопи, но она што потоа се случило подоцна досега го знаеја само тие: ...
сите 13 | | | веќе видена

Во Егејското море кај Дарданели, денес американскиот разурнувач „Доналд Кук“ помина покрај два руски брода на Црноморската флота. Американскиот разурнувач во ...
сите 19 | | | веќе видена

Контроверзниот Ник Кирјос и вчера жестоко ја „нападна“ публиката во Акапулко која непрекинато му свиреше и воопшто не го поддржуваше на натпреварот против Стан ...
| | веќе видена

Ракометната федерација на Македонија в недела ќе ја одржи промоцијата на која ќе биде претставен новиот селектор на машката ракометна репрезентација на ...
сите 5 | | | веќе видена

Неидентификуван пациент од Германија, познат како “пациентот од Дизелдорф” е подложен на трансплантација на матични клетки поради лекување на рак кој му бил ...
сите 9 | | | веќе видена

Глобалната мултибренд продавница за спортска облека, исхрана и фитнес опрема Polleo Sport започна кампања за поддршка на младите спортисти во Македонија. Целта ...
сите 8 | | | веќе видена

Турција спроведува досега невидена поморска вежба на три мориња, најголема во својата историја. Ова е воедно и прв пат воздухопловните и копнените сили на ...
| | веќе видена

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, денеска во Митровица изјави дека се согласува со суспендирањето на зголемените такси за стоки од Србија, но подвлече дека ...
сите 35 | | | веќе видена

"Таа вели дека тоа не е важно, но сметам дека тоа ми го вели само за да се чувствувам подобро". Маж во златните години се пофали дека сè уште ги одржува ...
сите 2 | | | веќе видена

Благодарение на компјутерскиот систем вграден во новите автомобили на Мерцедес, инжинерите на компанијата одлучија да се позабавуваат и да ја инсталираат ...
сите 2 | | | веќе видена

Анастасија Сидорова позната и како руската Златокоса имала големи проблеми со алопецијата и никако не успевала да ја израсне својата коса. Денес таа им дели ...
сите 9 | | | веќе видена

По доделувањето на Оскарите традиционално следува забавата на познатото американско списание “Vanity Fair”. И оваа година црвениот тепих на центарот “Wallis ...
сите 3 | | | веќе видена

next