Изминатава ноќ во НБА лигата ја одбележа крилнот центар на Детроит Пистонс, Блејк Грифин кој во победата над Филаделфија 76 од 133-132 постигна рекорди во ...
сите 55 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ речиси цели две години се обидуваше да се пронајде себеси откако имаше незгодна повреда на лактот, а сега во ситуација кога најлошите денови се ...
сите 171 | | | веќе видена

По двете средби на независната парламентарна група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата со премиерот Зоран Заев, Владата соопшти дека барањата ќе бидат вметнати во ...
сите 334 | | | веќе видена

Две од најпознатите македонски водителки во недела во улога на гости на каучот кај Жарко Димитриоски. Во доста динамични 60тина минути, Миа Костова во Еден на ...
сите 21 | | | веќе видена

Фчерашни како Макбастерс! Оваа недела екипата ќе разоткрие одговори на неколку прашања што нѐ мачат во новиот серијал наречен „Макбастерс“. За почеток ќе ...
сите 13 | | | веќе видена

"Изгубен" турист кој бил пронајден како лута низ Единбург, тврдејќи дека не се сеќава кој е ниту како се нашол таму, признал дека лажирал амнезија за да ...
сите 2 | | | веќе видена

Според последното истражување спроведено во САД, социјалната мрежа Snapchat повеќе не е најпопуларна меѓу тинејџерите. На првото место е уште една социјална ...
сите 5 | | | веќе видена

Меган Маркл изминатите недели успешно го криеше трудничкото стомаче, но откако од палатата официјално потврдија дека на пат е уште едно кралско бебе, повеќе ...
сите 19 | | | веќе видена

Новиот “A Class” во седан верзија и дефинитивно нема да биде замена за моделот “CLA”, барем така тврди германски autozeitung.de. Хечбек и седан верзијата на ...
сите 19 | | | веќе видена

Кога ќе биде завршен, ова ќе биде најголемиот аеродром на светот. Од новоотворениот аеродром во Истанбул, најголем на светот, вчера полетал првиот авион кон ...
сите 18 | | | веќе видена

Пјер Гасли ја опиша неделната трка во американски Остин како долга и тешка отоако стартуваше од задниот ред и не успеа да стигне до поени. Французинот имаше ...
сите 40 | | | веќе видена

Брзиот транспортен тунел кој го гради “Boring Company” под Лос Анџелес, ќе биде отворен на 10-ти декември, потврди основачот на компанијата Илон Маск. Илон ...
сите 18 | | | веќе видена

Рсуката лизгачка Елизавета Туктамишева освои злато на натпреварот Гран При во Квебек, но тоа не би било ништо чудно доколку златниот медал не го освои по пат ...
сите 3 | | | веќе видена

Една од најславните манекенки на денешницата, Хајди Клум, не пропушта шанса да ја изненади јавноста со маска за Ноќта на вештерките, и од година во година ...
сите 17 | | | веќе видена

next