Иако од Google тврдат дека будно ги прегледуваат сите апликации пред тие да пристигнат на Play Store, се уште се случува по некоја „лоша“ апликација да заврши ...
сите 15 | | | веќе видена

Актерката Сара Џесика Паркер изјавила дека еднаш за малку ќе го напуштела снимањето на серијата „Сексот и градот“, поради непримерното и непријатното сексуално ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот канцелар на Германија, Герхард Шредер на администрацијата на Доналд Трамп ѝ порача дека никој не може да им кажува на Германците каква надворешна ...
сите 18 | | | веќе видена

Италијанскиот крузер „Коста Делициоза“ во неделата крај Венеција го зафати силна бура поради која големиот брод ја загуби контролата и за малку ќе удреше во ...
сите 15 | | | веќе видена

Венецуелската опозиција ќе учествува на состанокот со претставниците на венецуелските власти со посредство на Норвешка на Барбадос, објави во неделата ...
сите 40 | | | веќе видена

Утрово во експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во општина Сарај се случи грабеж од страна на вооружена група разбојници. Во моментот на случувањата во ...
сите 125 | | | веќе видена

Од таборот на Вест Хем конечно се ослободија од услугите на Марко Арнаутовиќ кој им создаваше доста проблеми во изминатиов период. Австрискиот репрезентативец ...
сите 24 | | | веќе видена

Матијс Де Лихт не престанува да биде топ тема во светската спортска јавност, бидејќи трансфер сагата поврзана со неговото име продолжува дури и во ситуација ...
сите 76 | | | веќе видена

Габриел Жесус беше стрелец за Бразил и во големото финале на Копа Америка, но исто така се покажа и како фудбалерот кој предизвика голема драма на излегување ...
сите 4 | | | веќе видена

Повеќето луѓе имаат проблем да заспијат во текот на овие неподносливи горештини. За таа цел, следуваат неколку добри совети кои ќе ви помогнат полесно да ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Нова Демократија, Кирјакос Мицотакис синоќа после победата на предвремените парламентарни избори во соседна Грција, порача дека ќе прави се за да ги ...
сите 90 | | | веќе видена

Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор беше крстен вчера на мала приватна церемонија во замокот Виндзор. Синот на британскиот принц Хари и неговата сопруга, Меган ...
сите 57 | | | веќе видена

Научници од универзитетот во Тексас започнале да ја проучуваат убиствената магла која неколку дена се спуштила над Лондон во 1952 година и однела илјадници ...
| | веќе видена | слични

next