Десетина куќи на периферијата на главниот град Фритаун се наоѓаат под кал, откако обилните дождови предизвикале поплави. Неколку стотини луѓе загинале откако ...
сите 70 | | | веќе видена

Тензиите помеѓу Соединетите Американски Држави и Северна Кореја не се намалуваат, а заканата за судир кој што би можел да биде нуклеарен и натаму шири страв на ...
сите 218 | | | веќе видена

Претходниот претседател на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ), Живко Митревски, не го дава клучот од претседателската канцеларија. Како што јавува нашиот ...
сите 71 | | | веќе видена

Актуелната германска канцеларка има намера да остане на чело на најмоќната европска држава уште еден мандат кој за неа би бил четврти. Германската канцеларка ...
сите 18 | | | веќе видена

Централен регистар ги отфрли обвинувањата за незаконски донесеното решение за упис на нов претседател на Сојузот на синдикатите на Македонија нагласувајќи дека ...
сите 50 | | | веќе видена

Сите учесници во овие стравични сообраќајќи за среќа преживеале без сериозни повреди. На Фејсбук страницата "Great Videos" е објавена компилација на ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, информира дека за два месеца се исплатени околу 50 милиони евра субвенции за ...
сите 104 | | | веќе видена

Според уставот на Австралија, лице што, освен австралиското, има и друго државјанство, не може да врши јавна и државна функција или да биде вклучен во ...
сите 6 | | | веќе видена

Во кино-салите идната година би можел да се појави филм за Брегзит вреден 78 милиони долари, а главниот наговарач за излез на Британија од ЕУ, Најџел Фараж, во ...
сите 30 | | | веќе видена

Грчките власти денес прогласиле вонредна состојба на островот Закинтос, каде пожарите беснеат веќе четири дена. Пожарната служба навела дека пожарот гори на 12 ...
сите 300 | | | веќе видена

Кардиоваскуларните заболувања и понатаму остануваат на врвот на листата на болести со најголема смртност, а во последниве години загрижува фактот што сè ...
сите 11 | | | веќе видена

Млад директор на успешна фирма во своето ново Ауди поминувал низ една населба на својот пат накај дома... Тој возел пребрзо за дозволената брзина и притоа ...
сите 6 | | | веќе видена

Анонимуси на сајтот на нацистите навеле дека сајтот е под нивна контрола, и дека тоа ќе спречи ширење на "грозната омраза". Познатите активисти "Anonymous" ...
сите 4 | | | веќе видена

next