Од американскиот производител Тесла се пофалија на социјалните мрежи со беспрекорниот изглед на мотор на компанијата после поминати 1,6 милиони километри. ...
сите 7 | | | веќе видена

Илон Маск, познатиот милијардер и пронаоѓач не престанува да изненадува со своите потези. Цел свет под будно око го следи неговиот Твитер профил, преку кој се ...
сите 16 | | | веќе видена

На голем број етикети од производи, можеме да забележеме една чудна состојка, а тоа е токму кактусоватa вода. Малку е чудно да помислиме да користиме кактусова ...
сите 11 | | | веќе видена

Мобилните телефони денес претставуваат првенствено статусен симбол, а дури потоа се уреди кои што ни овозможуваат да комуницираме и слично. Тогаш, замислете ...
сите 9 | | | веќе видена

Џон Маер откри пикантни детали од сексуалниот живот. Славниот пејач одговараше на прашањата на глумицата Кези Дејвид за нејзината Инстаграм серија "Current ...
сите 5 | | | веќе видена

Чепкањето во носот со прстите, може да ви го загрози здравјето и да ви пренесе пневмонија, предупредуваат научниците. Бактеријата која предизвикува смртоносна ...
сите 5 | | | веќе видена

Скандалозна е поддршката на поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи кој во име на Исламската верска заедница и сите муслимани од Македонија го поддржува кралот и ...
сите 172 | | | веќе видена

Во емисијата на Алек Болдвин, 38 годишната Ким Кардашијан се потсети на моментите кога за прв пат го здогледала својот очув Брус Џенер облечен во женска ...
сите 15 | | | веќе видена

Екипата на Барселона го доби дербито со Интер во групата Б и на тој начин направи значаен исчекор кон следната фаза во Лигата на шампионите. Шпанскиот шампион ...
сите 39 | | | веќе видена

Фудбалерите на ПСЖ синоќа во последните секунди од натпреварот се спасија од пораз од италијански Наполи. Наполи два пати имаше водство синоќа на „Паркот на ...
сите 9 | | | веќе видена

next