Во Сирмионе доминира замокот Скалигер, кој бил изграден од семејството според кое го доби и името во 13 век. Тој е исклучително сочуван, а поради специфичниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога ќе ја погледнете една од најубавите шуми на светот, најпрвин ќе помислите дека станува збор за фотошоп - но тоа не е вистина. При првиот поглед на шумата ...
сите 2 | | | веќе видена

Австралиската манекенка од Инстаграм, 20-годишната Шинејд Мекнамара, која е пронајдена без свест на суперјахтата "Mayan Queen IV", умрела поради бесење, ...
сите 9 | | | веќе видена

Турскиот претседател порача дека мирот и безбедноста во Сирија владеат само на териториите кои што се под контрола на Турција и порача дека „мирот ќе биде ...
сите 30 | | | веќе видена

Пред палатата на претседателот на РС се собраа голем број новинари, кои на тој начин изразија незадоволство и загриженост во врска со нападот врз новинарот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Пентхаусот на згодниот Кристијан Греј од франшизата "Fifty Shades" неодамна се најде на пазарот, а единствено нешто што би можело да ги разочара обожавателите ...
сите 9 | | | веќе видена

Пејачката Шер одлучила да ја продаде својата луксузна куќа на Беверли Хилс, за 2.499 милиони долари. Овој рустично уреден дом, претходно ѝ припаѓал на ...
сите 9 | | | веќе видена

Научниците веќе со години предупредуваат дека Земјата се загрева и дека се' повисоките температури влијаат на климатските промени и нашите животи. Но, колку ...
сите 22 | | | веќе видена

Себастијан Фетел ја покажа моќта на Ферари на трката за Големата награда на Белгија и уште на самиот старт успеа да го добие она што вчера го загуби на ...
сите 54 | | | веќе видена

Повеќе луѓе фантазираат за секс со своите соседи или некои поблиски личности, особено оние кои редовно ги среќаваат. Тоа е резултатот од спроведеното ...
сите 13 | | | веќе видена

Младата 22 годишна зајачица Шона Секстон е прогласена за главниот виновник зошто глумецот Бен Афлек по трет пат заврши на рехабилитација. Порталот "Page Six" ...
сите 3 | | | веќе видена

Младата 22 годишна зајачица Шона Секстон е прогласена за главниот виновник зошто глумецот Бен Афлек по трет пат заврши на рехабилитација. Порталот "Page Six" ...
сите 5 | | | веќе видена

next