Каиро и официјално е прогласен за најевтиниот град за кратот престој. Египет од пред две години се врати на големата врата на туризмот, а само за време на ...
сите 4 | | | веќе видена

Мери Зиглер и Бил Хенрикс имале само 14 години кога започнале да се забавуваат, а веднаш откако наполниле 18 години одлучиле да се венчаат. Меѓутоа, после 24 ...
| | веќе видена

Рио де Жанеиро е повторно највеселиот и најшарениот град, бидејќи во него се одржува познатиот карневал. Карневалот започна во петокот, а ќе трае до четврток. ...
сите 4 | | | веќе видена

Одењето на фудбалски натпревар со деца знае да биде многу напорна задача, толку многу што можете да пропуштите некои важни моменти. Но, тоа не е пример и со ...
сите 3 | | | веќе видена

Кравата и кученцето Руки биле неразделни, се додека сопственикот не одлучил да ја продаде кравата. Кога видел дека ја продаваат, Руки бил очаен. Бидејќи ...
сите 8 | | | веќе видена

Солун помина низ напната ноќ кон неделата откако кога десетици маскирани напаѓачи ја нападнаа полицијата што го чувала турскиот конзулат во градот со молотови ...
| | веќе видена

Секој сака повремено да излезе и да се забавува, но некои луѓе живеат само за тоа. Ако се препознаете во вторите, тогаш веројатно сте родени во еден од овие ...
сите 29 | | | веќе видена

Дуолинго е една од најпопуларните апликации за учење на јазици, а неодамна истата потврдила дека англискиот јазик е сѐ уште најпопуларниот јазик кој се учи во ...
| | веќе видена

Пред да биде откриена нафтата во територијалните води на Дубаи во 1966 година, после опширна долгогодишна потрага за "црно злато", градот Дубаи не бил ниту ...
сите 2 | | | веќе видена

Пилот кој повеќе од 20 години управувал авиони без дозвола, бил неодамна откриен кога минувајќи низ швајцарскиот воздушен простор извел невообичаени маневри. ...
сите 7 | | | веќе видена

Српската новинарка и радио водителка Дивна Карлеуша почина денеска на 61-годишна возраст во својот дом, по тешката борба со ракот. Дивна во 2016 година била ...
сите 53 | | | веќе видена

Навистина интересен момент се случи на натпреварот помеѓу Арсенал и Манчестер Јунајтед во моментите кога Обамејанг се подготвуваше да го шутира пеналот. Дел од ...
сите 9 | | | веќе видена

next