„Нема забава или прослава која не завршува со нешто слатко, торта, колачи или со некои од оние палачинки со неверојатен вкус подготвени од најиновативните ...
сите 4 | | | веќе видена

Една од последните њујоршки резиденции од Златното доба на Америка, со многу богата историја, се најде на продажба за 50 милиони долари. Недвижнината ја ...
сите 10 | | | веќе видена

Екипата на Сан Антонио Спарс ја доби и втората битка со Лос Анџелес Лејкерс во оваа натпреварувачка сезона. Пред неколку денови клубот од Тексас славеше во ...
сите 92 | | | веќе видена

Две момчиња од Скопје завршија во притвор, откако ја ограбиле бабата кај која изнајмиле соба во Охрид. Според полицијата, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 10 | | | веќе видена

Мажите наскоро би можеле да бидат заменети со роботи кои на жените ќе им пружат врвно сексуално искуство, пишува "Disclose". Мажите наскоро ќе станат вишок во ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден продавач на сладолед од Пакистан е, или најсреќниот човек на светот или најголемиот баксуз. Мухамед Абдул Кадир, кој инаку живее во сиромаштија, дознал ...
сите 2 | | | веќе видена

Меланија Трамп организирала проекција на филмот „Wonder“ во киното на Белата куќа, за 30 ученици од основно образование од американската установа „Digital ...
сите 18 | | | веќе видена

Во време кога светот на спортот се врти околу парите, бизнисот, околу супер ѕвездите Роналдо, Меси, Леброн или Федерер, лесно е да се заборави на младите ...
| | веќе видена

Кубрат Пулев го победи Хјуи Фјури во главната борба на ИБФ спектаклот кој изминатава вечер се одржа во соседна Бугарија, но сепак една од борбите кои им ...
| | веќе видена

Додека притисокот на Западот за ставање на крај на војната во Јемен се зголемува, саудиската армија се подготвува за можеби последниот обид за офанзива на ...
сите 104 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска беше во посета на новите простории на Амбасадата на Република Словенија во ...
сите 120 | | | веќе видена

next