Каталонската полиција потврди дека возачот на „комбето на смртта“, кој уби 13 луѓе во Барселона, е еден од петмината терористи кои полицијата ги ликвидираше во ...
сите 448 | | | веќе видена

Хамес Родригез во Баерн Минхен ќе заработува 6,5 милиони евра додека е на позајмица од Реал Мадрид, открија документите на „Фудбол Ликс“, објавени од „Дер ...
сите 7 | | | веќе видена

Однесувањето на Усман Дембеле кој посака трансфер во Барселона и реши да не се појави на тренинзите на својата екипа, предизвика негативни коментари кај дел од ...
сите 21 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер Сити одговори на изненадувачките гласини дека е заинтересиран на „Етихад“ да го донесе капитенот на Вест Бромвич Џони Еванс. Поранешниот ...
сите 19 | | | веќе видена

Маурисио Покетино пред извесно време се обиде да изврши притисок врз упрвата со цел да се мрдне од мртва точка на трансфер пазарот, а зборовите на менаџерот ...
сите 13 | | | веќе видена

Двајца италијански државјани се првите идентификувани жртви во вчерашниот терористички напад во Барселона. Италијанскиот премиер, Паоло Џентилони, соопшти дека ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска одржа состанок со одбранбените аташеи на Република Македонија за САД, Турција и СР Германија, со воениот ...
сите 14 | | | веќе видена

Дванаесет лица со симптоми на труење од храна се хоспитализирани во скопските болници, соопшти Министерството за здравство. Од таму велат дека лицата јаделе ...
сите 19 | | | веќе видена

Заврши првиот уписен рок на Универзитетот за информатички науки и технологии „Св Апостол Павле“ во Охрид. Идните бруцоши најголем интерес покажаа за Факултетот ...
сите 100 | | | веќе видена

Се проценува дека низ најпопуларната улица во Барселона која што е долга околу 1,2 километри, дневно поминуваат и до 200 илјади локални жители и туристи. Ла ...
сите 393 | | | веќе видена

Има многу млади возачи кои гладно чекаат промоција во Формула 1, но се чини најголем талент од сите е штитеникот на Ферари, Шарл Леклер. 19-годишникот родум од ...
сите 10 | | | веќе видена

next