Премиерот Димитар Ковачевски, на денешната седница за пратенички прашања во Собранието рече дека грижата за граѓаните е преку дела, што го покажува и денешното ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска ги додели 133-те договори, со вкупна вредност од над 1,2 милион евра, ...
сите 45 | | | веќе видена

До крај на годината очекувам да го распишеме јавниот повик за изградба на третата фаза на пругата на Коридор 8, односно од Крива Паланка до граничниот премин ...
сите 39 | | | веќе видена

„Воопшто не е изненадување што ДПМНЕ е против новиот 9-ти пакет антикризни мерки со кој 662 милиони евра завршуваат кај граѓаните, пензионерите, учениците, ...
сите 129 | | | веќе видена

Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот на Република Северна Македонија, денеска во Битола, ги промовираше резултатите од спроведувањето на двогодишниот ...
сите 16 | | | веќе видена

Здравствени работници, полицајци и затворска полиција, сите здружени под капата на Конфедерацијата на синдикалните организации од Владата побараа нови ...
сите 19 | | | веќе видена

Инвестирањето во злато привлече значителен интерес во текот на изминатата година. Цените на благородниот метал нагло пораснаа, достигнувајќи го својот највисок ...
сите 60 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa НЛБ Банка на 5.12.2023 година (вторник) започнува со исплата на парична помош од социјална , детска и цивилна заштита. Во ...
сите 7 | | | веќе видена

Поголемиот избор на нискобуџетни летови до и од Бугарија го зголеми гостопримството на странците во последните години. По топлото лето, се очекува многу ...
сите 13 | | | веќе видена

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 1 декември просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
сите 3 | | | веќе видена

Од минатиот август, тајните купувачи во Хрватска го следат движењето на цените на 60 производи и 36 услуги во Загреб, Сисак и Пула, додека другите делови на ...
сите 4 | | | веќе видена

Домашните трговци не слушнале за европската забрана за козметиката што содржи микропластика (читај светки). Дрогериите се полни со лакови, сенки за очи и сјај ...
сите 4 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Комерцијална банка е прогласена за „Банка на годината во 2023 година во Република Северна Македонија“ – е добра вест. Но, кога ќе се ...
сите 13 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Гигантот за производство на светски познатите чоколади и слатки како M&M и Snickers, Марс, објави дека има за цел да стави крај на ...
сите 4 | | | веќе видена

Основниот суд во Котор ја отфрли тужбата на Косово, која беше застапувана од локалното Министерство за правда, кое бараше да се признае правото на сопственост ...
сите 3 | | | веќе видена

next