Патниците кои чекаат градски автобус на ниски температури кога ќе влезат во двокатните автобуси, се соочуваат со шок, бидејќи внатре понекогаш таа изнесува и ...
| | веќе видена

Според анализата на Finance Think која е наречена рецепт на преживување? Се поставува прашањето како просечно македонско семејство со еден вработен го ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Хрватска минатата година пристигнале 1,07 милијарда евра од странски дознаки, а 248 милиони евра биле испратени од Хрватска во други земји, се наведува во ...
сите 17 | | | веќе видена

Во Кафетеријата West 65 гостите плаќаат само со картичка или мобилен телефон кој има можност за бесконтактни плаќања. Концептот на Кафетеријата West 65 е иста ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев се сретна со шефицата на мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во Македонија, Џесмин Рахман, којашто предводеше делегација на ММФ како ...
сите 14 | | | веќе видена

Пријатен пекарски мирис кој ви ги буди сетилата е првиот впечаток кога влегувате во Кумановска градска пекара. Постои повеќе од пет години, а за само толку ...
| | веќе видена

Законско регулирање на менторството на работното место, потреба од изготвување стандард кој воедно ќе биде и водич при имплементација на менторската врска, ...
сите 10 | | | веќе видена

Луѓето кои ја имаат оваа линија на дланката под заштита се на своите ангели чувари. Таа може да биде подолга или пократка, а тоа на која дланка се наоѓа, ...
| | веќе видена

Македонското здружение за заштита при работа во соработка со Организацијата на работодавачи на Македонија и Сојузот на синдикати на Македонија денеска и утре ...
сите 12 | | | веќе видена

Човечкиот ум е чудесен. Преку него можеме да постигнеме кулминација во нешто, да ги реализираме нашите соништа и да ги оствариме сите наши цели. Меѓутоа, ...
| | веќе видена

Американскиот трговец на мало „Walmart Inc.“ ги објави резултатите од третиот квартал што ги надминаа очекувањата на аналитичарите, објави „Ројтерс“. ...
сите 46 | | | веќе видена

next