Плус Инфо

Германската полиција ја заврши истрагата за случајот со размената на педофилски содржини и го предаде истражниот материјал со податоците за над 1.600 ...
сите 21 | | | веќе видена

Австриските власти регистрираат се повеќе случаи на инфекција со коронавирусот кај повратниците од одмори во странство, а најмногу ги има кај оние кои ...
сите 205 | | | веќе видена

Власта нема извршено експропријација на земјиште, а лаже дека ќе гради брана на Отиња, реагира ВМРО-ДПМНЕ на денешното почнување на изградбата на браната. Од ...
сите 23 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа вели дека во финалната верзија на законот за продажба на државно земјоделско земјиште ќе ...
сите 74 | | | веќе видена

Ако треба ќе замине и во затвор, само за да му пркоси на Путин како пратеник во руската Дума, а има само 26 години. Така се опишува себеси Роман Јунеман, кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Дијалогот меѓу Бугарија и Северна Македонија мора да продолжи и во иднина, за остварување на единствената и заедничка цел – земјата да започне преговори со ЕУ, ...
сите 44 | | | веќе видена

Израелското Министерство за здравство соопшти дека ефективноста на вакцината против коронавирус е намалена на 39 проценти во спречување на инфекцијата, и на 41 ...
сите 299 | | | веќе видена

Олеснување на комуникацијата и пристапот до информации за државна помош и поддршка на домaшаните и странските компании и инвеститори, намалување на времето на ...
сите 85 | | | веќе видена

Поради непочитување на епидемиолошките мерки во Црна Гора и зголемениот број новоинфицирани од денеска до 2 август властите ќе воведат привремена забрана за ...
сите 173 | | | веќе видена

Русија е отворена за предлогот на Европската унија за меѓусебно признавање на вакцините против ковид-19 и сертификатите за имунизација, изјави денеска рускиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Италијанското Министерство за надворешни работи ги предупредува туристичките компании што организираат патување во Грција за 400 млади Италијанци, почнувајќи ...
сите 176 | | | веќе видена

Австралиската држава Нов Јужен Велс денеска објави најголем дневен пораст на заразени со коронавирус оваа година, што предизвика посилни мерки за затворање во ...
сите 205 | | | веќе видена

Обврската за вакцинирање постои и таа е дефинирана со закон, а доколку е неуставна, тогаш целиот закон е неуставен, изјави за „Данас“ епидемиологот Предраг ...
сите 389 | | | веќе видена

next