Плус Инфо

Без разлика во колку продавници ќе влезете и колку и да гледате по нивните рафтови, секогаш купувачите се фокусираат на цената. Се чини дека нема цена што не ...
сите 3 | | | веќе видена

САД ќе распоредат дополнителни пешадиски трупи во Естонија „во наредните недели” за да ја зајакнат одбраната на источното крило на НАТО, соопшти денеска ...
сите 27 | | | веќе видена

Бритни Грaјнер, кошаркарка во Националната кошаркарска асоцијација за жени (ВНБА), која беше држена со месеци во руски затвор, обвинета за поседување ...
сите 30 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека војската ќе продолжи да ја напаѓа енергетската инфраструктура на Украина и покрај бранот глобални критики поради ...
сите 57 | | | веќе видена

Со едногласна одлука на состанокот на министрите за внатрешни работи на земјите-членки во Брисел, Хрватска станува 27-ма членка на Шенген зоната и за помалку ...
сите 136 | | | веќе видена

Над Севастопол, стратешки важно пристаниште на окупираниот украински полуостров Крим денеска одекна силна експлозија за која Русија тврди дека соборила дрон. ...
сите 117 | | | веќе видена

Претставник на компанијата Ривиан на претседателот на Србија Александар Вучиќ му покажа модел на возило, а поради големината на багажникот, кој се наоѓа во ...
сите 27 | | | веќе видена

Руските сили сакаат да заземат делови од источна и јужна Украина кои Москва ги прогласи за руски, соопшти денеска Кремљ. Портпаролот на рускиот претседател ...
сите 57 | | | веќе видена

Коридорот 8 влегува во Европскиот коридор за Западен Балкан-Источен Медитеран, како дел од мрежата на главните трансевропски коридори. Одлуката на Европската ...
сите 91 | | | веќе видена

Ризикот рускиот претседател Владимир Путин да користи нуклеарно оружје во војната во Украина е намален како одговор на меѓународниот притисок, изјави во ...
сите 307 | | | веќе видена

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко во интервју за Скај њуз изјави дека главниот град на Украина се соочува со вистинска апокалипса доколку продолжат ...
сите 32 | | | веќе видена

Локалните власти во португалскиот главен град Лисабон синоќа прогласија состојба на тревога и ги повикаа луѓето да останат во затворени простории бидејќи ...
сите 40 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот (АППТ), Љупчо Јаневски очекува 2022 година да ја заокружиме со околу 2,8 милиони ноќевања и над ...
сите 28 | | | веќе видена

Ова што сега се предлага како даночна реформа воопшто не е даночна реформа оти сè останува исто. Јас и пред да влезам во Министерството за финансии зборував за ...
сите 148 | | | веќе видена

Романскиот премиер Николае Чука денеска изјави дека Романија утре ќе побара гласање за пристап на државата во Шенген зоната. – Едно е сигурно, ние сме решени ...
сите 136 | | | веќе видена

Бразилски брод со повеќе од 4,6 тони кокаин вреден повеќе од 150 милиони евра бил пресретнат минатата недела од француската морнарица во близина на Сиера ...
сите 27 | | | веќе видена

next