Плус Инфо

Вчера (17.јули), во Скопје имаше два настани на некој начин поврзани со гастро сцената – но овојпат, тоа не беа ниту нови вкусни јадења, успеси на македонските ...
сите 50 | | | веќе видена

Германската Влада го прифати предлогот на министерот за здравство Јенс Шпан за воведување задолжителна вакцинација против сипаници. Децата во Германија во ...
сите 24 | | | веќе видена

Најзабележителни неправилности кои од почетокот на мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ пријавени од граѓаните на бројот 198 се пријавите за ...
сите 148 | | | веќе видена

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ, на која пред неколку месеци автобус ѝ ја откина раката, со години е во складна врска со 20 години постариот колега Младен ...
сите 5 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на вчерашната прес-конференција изјави дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани и дека тој тоа го пријавил. По ова, се огласи и ...
сите 86 | | | веќе видена

Само десет дена по изборите, политиката на владата на СИРИЗА во врска со Договорот од Преспа е сосема оправдана, коментираат од грчката опозициска партија по ...
сите 111 | | | веќе видена

Последните случувања со приведувањето на Бојан Јовановски, менаџер во кабелската телевизија 1ТВ отвора сомнеж за сериозна злоупотреба на медиумите на сметка ...
сите 44 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен побара земјите од ЕУ да и предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, ...
сите 153 | | | веќе видена

Најавениот притисок врз Северна Македонија од страна на новата грчка Влада на премиерот Кирјакос Мицотакис ќе зависи од тоа колку ќе и дозволат НАТО и ЕУ, ...
сите 111 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно лице за сторено кривичното дело – неовластено производство и пуштање во ...
сите 61 | | | веќе видена

Шефицата на СЈО Катица Јанева трет ден не се појавила на работното место во Специјалното јавно обвинителство, потврдија од СЈО. Плусинфо дознава дека Јанева ...
сите 175 | | | веќе видена

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Љ.Д. од ...
сите 91 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на пожари во Скопје за првите шест месеци од 2019 година, во споредба со истиот период изминатите години. Ова за Плусинфо го потврди ...
сите 2 | | | веќе видена

next