Плус Инфо

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека пресудата на Европскиот суд за човекови права (ЕЦХР) во врска со водечкиот опозициски политичар е ...
сите 29 | | | веќе видена

Груевски да си отвори политичка партија во Унгарија. Никој, ама никој, за недела дена до овој степен не ја демаскирал неспособноста на една власт. Никој ...
| | веќе видена

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија и Економски факултет Скопје, при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” потпишаа меморандум за соработка, со цел ...
сите 34 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски денеска соопшти дека дадениот азил од Унгарија на поранешниот премиер и осуден на две години Никола Груевски не е во ...
сите 728 | | | веќе видена

Законот што е во собраниска процедура на предлог на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ е закон што е пресеопфатен, дава секаква амнестија, и сметаме дека тоа не е ...
сите 119 | | | веќе видена

Идните родители и членовите на нивните семејства ќе можат да се едуцираат за тоа како да се справат со секојдневните предизвици кои ги носат нивните улоги, во ...
сите 20 | | | веќе видена

На сите средби со раководството на мисијата „Одлучна поддршка“, ми беше пренесена една порака – дека тоа што вас ве карактеризира се вашата посветеност, вашите ...
сите 55 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство и шумарство Љупчо Николовски призна денеска дека негов роднина е вработен во М-НАВ, но, како што рече, лицето е високостручен кадар ...
сите 16 | | | веќе видена

Поранешната холандска амбасадорка во Македонија, Симоне Филипини во разговор за МКД.мк вели дека многу е важно луѓето што се одговорни за она што се случувало ...
сите 35 | | | веќе видена

Американската вселенска агенција НАСА потврди дека ќе покрене истрага за употреба на дрога во компанијата „Спејс Икс“ откако нејзиниот основач и главен извршен ...
сите 16 | | | веќе видена

Унгарската Влада ја исклучува можноста за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски во Македонија, изјави денеска унгарскиот министер за ...
сите 728 | | | веќе видена

Во Долниот дом на британскиот Парламент нема мнозинство што би поддржало истапување на Велика Британија од ЕУ без да биде постигнат договор за Брегзит со ...
сите 249 | | | веќе видена

Собранието ќе ги подобри услови за работа на собраниските известувачи. За ова денеска генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова, разговараше со ...
| | веќе видена

САД силно веруваат и се убедени дека Договорот од Преспа, долгорочно, ќе биде во корист и на двете земји и на нивните граѓани, вели американскиот амбасадор во ...
сите 117 | | | веќе видена

next