Плус Инфо

И таткото на диркторката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска, актерот Ѓокица Лукаревски се вклучи во промоцијата на мерката „МојДДВ“. На својот ...
сите 70 | | | веќе видена

Врховниот суд на Шпанија издаде европски налог за апсење на поранешниот каталонски лидер Карлес Пуџдемон. Налогот е издаден откако судот претходно денеска ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очекува дека Бугарија ќе покаже конкретна поддршка во Совет за општи работи и во Европскиот совет затоа што, како што рече, тие искрено ...
сите 285 | | | веќе видена

Ален Исламовиќ (62) во петокот го пропуштил концертот на „Бјело дугме“, во Ванкувер, но и во Торонто. Станува збор за два распродадени концерти на бендот, за ...
сите 2 | | | веќе видена

Една туристка од Тајван била казнета поради премногу провокативното бикини на една од филипинските плажи. Лин Зу Тинг (20) била на летување на Боракај со ...
сите 9 | | | веќе видена

Затвореникот од КПУ „Идризово“ кој избега додека затворските чувари го враќаа од Клиника во затвор , успеал да побегне додека чуварите купувале сендвичи. Како ...
сите 72 | | | веќе видена

Бизнисмените не се сигурни како врз нивното работење се одразила зголемената стапка на персонален данок, но затоа се сигурни дека договорите на бруто плата со ...
сите 52 | | | веќе видена

Дваесет и осумгодишниот кичевец кој наводно стои зад профилот Ел Чека, (El Chekaa) на социјалната мрежа Фејсбук повторно му отвори работа на Обвинителството, ...
сите 57 | | | веќе видена

Кривичен совет ќе треба да решава за гаранцијата која ја понуди Катица Јанева за да излезе од затворот во Шуто Оризари. Одбраната на Јанева првично понуди ...
сите 760 | | | веќе видена

Центарот за интеграција на мигранти од општина Солун организира часови по грчки и персиски јазик за деца бегалци од шест до 17 години за нивно полесно ...
сите 19 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека не смета дека ќе има какви било проблеми во сирискиот град Кобане поради разместувањето на сириските ...
сите 1004 | | | веќе видена

– Тогаш имав 22 години, а во тие години кога сакаш, навистина сакаш – рекла пејачката Сања Долежал (56) за едногодишната страсна љубов со кошаркарот Дражен ...
сите 17 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 2,6 степени со епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран денеска во 9 часот и 48 минути. Сеизмолошката опсерваторија ...
сите 28 | | | веќе видена

next