Плус Инфо

Еритреја е држава во источниот дел на Африка на брегот на Црвеното Море. Оваа земја се граничи со Судан на северозапад, со Етиопија на југ и со Џибути на ...
сите 2 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи преку Фејсбук информира дека е во самоизолација по контакт со позитивен на ковид-19. – Mоменталните услови на ...
сите 23 | | | веќе видена

Промената на проекциите на долгот и дефицитот на почетокот на собраниската дебата за ребалансот на Буџетот од страна на Министерството за финансии го отвори ...
сите 88 | | | веќе видена

Вирусот не се шири сам, туку ние го шириме, а оваа реченица не ја повторуваме доволно, рекол директорот на најголемиот болнички комплекс во Швајцарија, Бертран ...
сите 27 | | | веќе видена

Народната банка информира дека до Јавното обвинителство има поднесено кривична пријава против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка АД Скопје, сега во ...
сите 124 | | | веќе видена

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, бил во црква без а стави заштитна маска на лицето, но казната од 500 евра нема да ја плати тој, туку бугарската Влада, ...
сите 24 | | | веќе видена

Ноќниот полициски час ќе стапи на сила во Париз и во осум други градови во Франција од вечерва, што ќе влијае на околу 20 милиони граѓани. Сепак, ќе бидат ...
сите 360 | | | веќе видена

ЕУ ќе продолжи да работи на договорот со Лондон, но не по секоја цена, порача претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен. Фон дер Лајен ...
сите 75 | | | веќе видена

Дека „Кожувчанка ДОО“ е една од лидерите кога станува збор за општествено одговорна компанија, потврдува и новата донација која компанијата ја прави во одделот ...
сите 7 | | | веќе видена

Во месецот на штедењето – октомври, Стопанска банка а.д. Битола ја започнува својата голема наградна игра „Вреди да се штеди!“ Наградната игра трае од 16.10 ...
сите 15 | | | веќе видена

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон денеска изјави дека ќе побара Брегзит без договор, доколку не дојде до фундаментална промена во пристапот од страна ...
сите 81 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел го повика британскиот премиер Борис Џонсон да ги продолжи преговорите за односите со ЕУ после Брегзит. Таа потенцира дека ...
сите 86 | | | веќе видена

Градежната комора на Сојузот на стопански комори поддржува измени на законската регулатива кои ќе значат подобрување на квалитетот на градба и ќе придонесат за ...
сите 59 | | | веќе видена

Белорусија издаде меѓународна потерница за Светлана Тихановскаја, претседателски кандидат на изборите одржани во август годинава, под обвиненија дека повикала ...
сите 40 | | | веќе видена

next