Плус Инфо

За разлика од другите земји, каде купувачите ја разграбуваат тоалетната хартија штом се стави на полиците, Шпанците купуваат вино, пиво, маслинки, чипс и ...
сите 35 | | | веќе видена

Очекуваме да дојде до олеснување на финансиските услови и за граѓаните и за корпоративниот сектор. Токму тоа и беше цел на измените на регулативата за ...
сите 32 | | | веќе видена

Министерот за здравство на Нов Зеланд, Дејвид Кларк, и се извини на премиерката Џасинда Ардерн откако беше фотографиран како вози велосипед во текот на ...
сите 20 | | | веќе видена

Фондацијата „Претприемачки сервис за млади“ објавува повик за учество на млади лица во онлајн акцелераторска програма за започнување сопствен бизнис. Целта на ...
сите 10 | | | веќе видена

Постојат три главни работи поради кои Словенија добро се бори против коронавирусот, имајќи предвид дека оваа земја граничи со Италија која во моментов е главно ...
сите 28 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.018.082 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 53.251, а оздравеле 213.218 луѓе. ...
сите 540 | | | веќе видена

Русија испрати свои епидемиолози да им помогнат на италијанските лекари да се изборат со опасниот коронавирус, а токму тие руски доктори сега ги раскажуваат ...
сите 126 | | | веќе видена

Американскиот претседател рече дека не сака лекот за пандемија на коронавирусот „да биде полош од самиот проблем“, а некои од најбогатите Американци му се ...
сите 23 | | | веќе видена

Сава Димитрова, Таки Фити, Александра Максимовска Стојкова, Сашо Наумоски, Горан Антевски, Ванчо Чифлиганец и Фатмир Етеми повторно се избрани за членови на ...
сите 21 | | | веќе видена

Стефан Десел е градоначалник во малата берлинска општина Мите, но иако досега овој политичар не беше познат во светската јавност, сепак, буквално преку ноќ се ...
сите 39 | | | веќе видена

Јапонската компанија „Фуџифилм“ развива нов тест за коронавирусот што треба да овозможи резултатите да се знаат по само два часа од земањето на брисот. Тестот ...
сите 21 | | | веќе видена

Сега преминуваме од здравствена на економско-социјална криза. Граѓаните ја чувствуваат и навистина се загрижени, изјави градоначалникот на Милано, Џузепе Сала, ...
сите 17 | | | веќе видена

next