Плус Инфо

Ејми Кони Барет најверојатно ќе стане новиот доживотен член на Врховниот суд на САД. Таа денеска беше поддржана од Комитетот за правда на Сенатот на САД. Барет ...
сите 46 | | | веќе видена

Министрите за одбрана од земјите-членки на НАТО денеска попладне почнаа дводневна видеоконференција, на која повторно ќе дискутираат за зајакнување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Чешката Влада одобри план за 300 здравствени лица од земјите на НАТО и ЕУ да допатуваат во Чешка и да и помогнат на земјата поради зголемениот број на пациенти ...
сите 79 | | | веќе видена

Постарите Швеѓани може да го прекинат карантинот, објави владата во четвртокот, посочувајќи на пониски стапки на инфекција со коронавирусот, отколку во ...
сите 519 | | | веќе видена

Компанијата Фејсбук објави дека ќе ја лансира апликацијата за запознавање „Фејсбук дејтинг“ во 32 европски земји. Таа апликација требаше да биде достапна за ...
сите 18 | | | веќе видена

Од вторник до четврток следната недела, односно од 27 до 29 октомври годинава, преку гасоводот ќе се транспортираат ограничени количини на природен гас кон ...
сите 44 | | | веќе видена

Тасманискиот ѓавол повторно е населен на австралиско копно, во резерватот Беринтон топс во Нов Јужен Велс, на 190 километри од Сиднеј, пренесува „ National ...
сите 2 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги подготвува предлог измени во Законот за енергетика со кои ќе побара поголеми ингеренции и прецизирање на ...
сите 30 | | | веќе видена

Пратеникот и лидер на Единствена Србија, Драган Маринковиќ – Палма, денеска во свој претпознатлив стил реши да го пофали Ивица Дачиќ, кандидат за шеф на ...
сите 91 | | | веќе видена

Стопанската Kомора на Северо-западна Македонија (СКСЗМ) вчера избра нови структури за Собранието. За прв пат во структурите на СКСЗМ покрај новите ...
сите 4 | | | веќе видена

Просечната месечна нето плата по вработен во август годинава изнесува 27.535 денари, објави Државниот завод за статистика. Според објавените податоци, нето ...
сите 41 | | | веќе видена

Светска банка предвидува дека земјава годинава ќе има пад на економијата од 4,1 отсто. Во регионот повисок пад на економиите ќе има во Црна Гора од 12,4 ...
сите 50 | | | веќе видена

next