Плус Инфо

Тројца тинејџери и 21-годишник се уапсени поради сомнение дека го убиле штотуку оженетиот полицаец Ендру Харпер, пренесува „ Метро “. Дваесет и осумгодишниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Ирската кантавторка се стекна со слава кон крајот на осумдесеттите години на минатиот век, особено по нејзиниот настап на „Nothing Compares 2 U“ во 1990 ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички ќе управуваат природното и културното наследство во Охридскиот регион, соопштија од Владата. Mинистерот Едмонд Адеми вчера во ...
сите 45 | | | веќе видена

Потпретседателот на Европската Комисија, Франс Тимерманс, изјави дека шеесет отсто од мигрантите во ЕУ не се бегалци, туку економски мигранти. Тимерманс во ...
сите 35 | | | веќе видена

Исполнување на обврските од Договорот од Преспа, напуштање на секаков иредентистички елемент и почитување на владеењето на правото, се точките на кои, според ...
сите 105 | | | веќе видена

Оддалеченото село Ачароли во јужна Италија е познато по големиот број на постара популација и покрај пушењето и дебелината, а токму нивната долговечност е ...
сите 13 | | | веќе видена

Капитенот на Барселона, Лионел Меси пред натпреварот од првото коло од групната фаза од Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд, смета дека Каталонците ...
сите 88 | | | веќе видена

Вкупно 12 пратеници од 10 партии и еден независен во Собранието формираа Иницијатива за една изборна единица. Тие одржале во Клубот на пратеници на 11 ...
сите 44 | | | веќе видена

По повод 50-годишната музичка кариера, кумановската пејачка Маргица Антевска ќе одржи концерт вечерва пред кумановци во големата сала на Центарот за култура . ...
сите 8 | | | веќе видена

Информација за нацрт стратегијата за одбрана на Република Северна Македонија, како и предлог одлуки за испраќање на припадници на Армијата за учество во ...
сите 44 | | | веќе видена

Еврокомесарката за трговија Сесилија Малмстром, изрази загриженост дека е можна нова трговска ескалација помеѓу Брисел и Вашингтон, овој пат поради спорот ...
сите 30 | | | веќе видена

Со изборот на кандидатите за комесари, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ја најави својата визија за Европа во наредните пет години и ...
сите 143 | | | веќе видена

next