Плус Инфо

Успешен старт во новата бундеслишка сезона имаа фудбалерите на Баерн Минхен кои синоќа на домашен терен забележаа победа над Баер Леверкузен со 3:1. Стрелци на ...
сите 38 | | | веќе видена

Првата дама на Зимбабве, Грејс Мугабе, доби дипломатски имунитет од властите на Република Јужна Африка (РЈА), пренесе ТАСС. Тоа и даде можност да ја избегне ...
сите 14 | | | веќе видена

Индонезиско-германското дуо: Исканадар Виџаја на виолина и Норман Виџаја на пијано, вечерва, ќе одржи концерт на „Охридско лето“ со што ќе го затворат ...
сите 147 | | | веќе видена

Македонија заслужува да добие храбар обвинител со авторитет, бескомпромисен кој ќе им одолее на криминалците, но и на политичарите, вели Звонко Давидовиќ, ...
сите 27 | | | веќе видена

На воениот стадион во Градскиот парк во Скопје вечерва се одржа Централната свеченост за одбележување на 25-годишнината од формирањето на Армијата на Република ...
сите 150 | | | веќе видена

Лицето кое е осомничено дека го возело комбето кое вчера усмрти 14 лица во центарот на Барселона, е меѓу петмината терористи што шпанската полиција ги ...
сите 405 | | | веќе видена

next