Плус Инфо

Сиромаштијата е една од најтешките состојби за било кое општество. Вие граѓаните најдобро знаете дека не само зборот, туку и делата за искоренување на ...
сите 80 | | | веќе видена

Развивањето на платните системи, создавањето простор за унапредување и развивање на пазарот на платежни услуги и поддршката на примената на нови иновативни ...
сите 101 | | | веќе видена

По кривичната пријава на Народна банка против поранешни одговорни лица во Еуростандард банка, Трифун Костовски, еден од сопствениците на банката соопшти дека ...
сите 131 | | | веќе видена

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица ...
сите 153 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги известува потрошувачите дека можат да достават приговор до РКЕ доколку добиените сметките за електрична ...
сите 68 | | | веќе видена

Македонија со СДСМ и официјално ги прекрши Мастришките критериуми. Јавниот долг е 60.3 отсто и земјата е влезена во категоријата на високо задолжени држави. ...
сите 84 | | | веќе видена

Националното обвинителство за борба против тероризмот е задолжено за водење на истрагата за нападот, во кој е обезглавен еден човек во доцните попладневни ...
сите 184 | | | веќе видена

САД го одбија денеска предлогот на рускиот претседател Владимир Путин за продолжување на заедничкиот Договор за намалување на оружјето (СТАРТ) за најмалку една ...
сите 66 | | | веќе видена

Во Италија во изминатите 24 часа се регистрирани 10.010 нови случаи на коронавирус, што е најголем дневен биланс на новозаразени од почетокот на епидемијата. ...
сите 1040 | | | веќе видена

Француската полиција вечерва застрела маж кој претходно со нож нападна друго лице во близина на Париз и го обезглави. Обвинител за антитероризам изјави дека се ...
сите 184 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 39.388.943 лица. Од последици од ковид-19 починале 1.105.915 пациенти, а ...
сите 1040 | | | веќе видена

Еритреја е држава во источниот дел на Африка на брегот на Црвеното Море. Оваа земја се граничи со Судан на северозапад, со Етиопија на југ и со Џибути на ...
сите 7 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи преку Фејсбук информира дека е во самоизолација по контакт со позитивен на ковид-19. – Mоменталните услови на ...
сите 31 | | | веќе видена

Промената на проекциите на долгот и дефицитот на почетокот на собраниската дебата за ребалансот на Буџетот од страна на Министерството за финансии го отвори ...
сите 84 | | | веќе видена

next