Плус Инфо

Скопје е најдоброто можно место од каде би сакал да ги повикам лидерите на ЕУ: Сега вие завршете ја работата, затоа што Северна Македонија си го заврши своето, ...
сите 169 | | | веќе видена

Разводот е при врвот од листата на стресни состојби и за двајцата партнери, без оглед на тоа што едниот секогаш мисли дека на оној другиот му е полесно. Кај ...
сите 8 | | | веќе видена

Храна на соларна енергија ќе се готви на плоштадот во Неготино в четврток, информираше денеска Методи Митрев, портпарол во неготинската општина. Активноста е ...
сите 3 | | | веќе видена

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) денеска предложи нов начин на пресметка на платите во ...
сите 123 | | | веќе видена

Еквадорската Влада го истражува случајот со објавувањето на личните податоци на милиони граѓани на Интернет, ситуација која ја оценија како „многу деликатна“. ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, на која биле разменети мислења за севкупните состојби во ...
сите 169 | | | веќе видена

Зајакнување на капацитетите на вработените во Агенцијата за вработување во посредување меѓу бизнис секторот и невработените, што треба да придонесе бизнисот ...
сите 143 | | | веќе видена

Компанијата „DM drogerie markt“ со својот слоган „Тука сум човек тука купувам“ покажува дека се фокусира на луѓето и на нивни потреби, a во последниот месец на ...
сите 7 | | | веќе видена

Не е необично полицијата да приведе некој љубовен пар поради секс на јавно место, бидејќи го „кршат јавниот ред“, но досега не сме слушнале некој пар да има ...
сите 18 | | | веќе видена

Врз карванот во авганистанскиот претседател Ашраф Гани денеска бил изведен бомбашки напад, а претседателот, според првичните информации, останал неповреден и ...
сите 50 | | | веќе видена

Душан Којиќ Која (58), фронтменот на бендот „Дисциплина кичме“, доживеа мозочен удар во Велика Британија после што лекарите го ставиле во индуцирана кома, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Пчеларите и фармерите кои од 1 јануари до 30 септември набавиле матици, нерези или назимки од денеска можат да поднесуваат барања за финансиска поддршка за ...
сите 27 | | | веќе видена

Во Галеријата Ем-Си во Њујорк в сабота ќе биде отворена изложба на уметничкиот проект „1/2 Состојба“ на уметницата Михаела Јовановска во соработка со видео ...
сите 17 | | | веќе видена

next